Bílé výplně

Fotokompozit

S většinou moderních fotokompozitních materiálů (bílé plomby) umí šikovný lékař vytvořit výplně, které plnohodnotně nahradí ztracené části zubu, a to nejen funkčně, ale i esteticky. Platí to stejně pro přední i zadní zuby.

Výhody fotokompozitních výplní

  • výplně jsou velmi pevné a stabilní
  • jsou vyráběné v široké škále barevných odstínů
  • při preparaci se postupuje maximálně šetrně - odstraňuje se pouze takové množství zubu, jak velký je zubní kaz
  • jsou vhodné i na viditelné části chrupu, kde výborně splňují vysoké estetické nároky

 

Fotokompozitní výplně jsou dnes běžným standardem

Bílá zubní plomba se jako výplň zubů po odstranění zubního kazu aplikuje již dlouhá léta. Kromě ceny a estetiky hraje důležitou roli i trvanlivost a zdravotní aspekt. Ve srovnání s jinými výplňovými materiály je fotokompozit velmi spolehlivý a cenově dostupný materiál. Důležitá je i praktická stránka - pacient může jíst ihned po opuštění zubařského křesla.

Na co se nejčastěji ptáte

Kromě fotokompozitních výplní známe i amalgámové plomby, keramické výplně i skloinomerní cementy. Více se o materiálech a jejich výhodách dočtete na stránce o ošetření zubního kazu.

Bílá zubní plomba lze hodnotit z hlediska estetiky, pozitivních a negativních vlivů na zdraví a životní prostředí, odolnosti a trvanlivosti.

Výhodou bílé výplně je nejen esteticky přirozená barva zubu, ale také nedráždivý materiál a také fakt, že nezatěžuje životní prostředí. V Schill Dental Clinic používáme jen ty nejmodernější a nejkvalitnější materiály zubních výplní.

Skloionomerní výplň je považována za dlouhodobější provizorní řešení. V zubařské praxi není považována za trvalý výplňový materiál - časem se "vykouše" a o pár let se musí buď překrýt fotokompozitních výplní, nebo vytvořit nanovo. Ve srovnání s fotokompozitní výplní je taktéž i méně estetickým materiálem. Naopak fotokompozit je díky svým vlastnostem považován za trvalou výplň.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.