MENU

Dětské zoubky v ČT

Tentokrát byly hlavním tématem pořadu Sama doma dětské zoubky. Paní doktorka MDDr. Hana Velebilová hovořila o základních zásadách, které by měli rodiče při péči, kontrole a čištění dětských zoubků dodržovat. Paní doktorka prozradila tzv. Desatero zásad pro rodiče: „Děti nemusí mít vůbec zubní kaz, pokud…“

Péče o dětské zoubky, i ty mléčné, by se neměla nijak podceňovat. Při kazivosti zubů nehraje genetika téměř žádnou roli, proto je vše v rukou rodičů. Už od mala je třeba dětem vštípit ty správné návyky při čištění zubů a od chvíle, kdy se prořeže první zoubek, je třeba ho pečlivě čistit. Už s prvním zoubkem se nebojte zaklepat na dveře zubní ordinace. Dětský pacient je plnohodnotný pacient a mělo by k němu být takto přistupováno. Navíc je důležité, aby si dítě se svým zubařem vytvořilo vztah a dítě vědělo, že se mu v zubařském křesle nic zlého nestane. I v této chvíli mají rodiče silnou moc. Dítě by se k čištění zoubků a návštěvě zubaře mělo motivovat pozitivně a ne strachem. Od jaké chvíle začít používat mezizubní kartáčky? A do kolik let je třeba dětem zoubky ještě dočišťovat a kontrolovat je? To jsou další zásady Desatera, která se dozvíte v pořadu Sama doma.

MUDr. Velebilová ze Schill Dental Clinic Praha v relaci ČT Sama doma

Rychlá objednávka

Přijímáme nové pacienty!

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic Praha s.r.o. bude zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Zároveň naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto směrujeme Vaši pozornost na Poučení dotčené osoby, kde se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.