Dětské zoubky v ČT

Tentokrát byly hlavním tématem pořadu Sama doma dětské zoubky. Paní doktorka MDDr. Hana Velebilová hovořila o základních zásadách, které by měli rodiče při péči, kontrole a čištění dětských zoubků dodržovat. Paní doktorka prozradila tzv. Desatero zásad pro rodiče: „Děti nemusí mít vůbec zubní kaz, pokud…“

Péče o dětské zoubky, i ty mléčné, by se neměla nijak podceňovat. Při kazivosti zubů nehraje genetika téměř žádnou roli, proto je vše v rukou rodičů. Už od mala je třeba dětem vštípit ty správné návyky při čištění zubů a od chvíle, kdy se prořeže první zoubek, je třeba ho pečlivě čistit. Už s prvním zoubkem se nebojte zaklepat na dveře zubní ordinace. Dětský pacient je plnohodnotný pacient a mělo by k němu být takto přistupováno. Navíc je důležité, aby si dítě se svým zubařem vytvořilo vztah a dítě vědělo, že se mu v zubařském křesle nic zlého nestane. I v této chvíli mají rodiče silnou moc. Dítě by se k čištění zoubků a návštěvě zubaře mělo motivovat pozitivně a ne strachem. Od jaké chvíle začít používat mezizubní kartáčky? A do kolik let je třeba dětem zoubky ještě dočišťovat a kontrolovat je? To jsou další zásady Desatera, která se dozvíte v pořadu Sama doma.

MUDr. Velebilová ze Schill Dental Clinic Praha v relaci ČT Sama doma


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Napište nám a termín dostanete do 24 hodin

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.