Diabetes a chrup

Diabetes může mít negativní dopad na stav ústní dutiny a chrupu. V případě, že není hladina cukru v normě, je ovlivněn nejen samočistící efekt způsobený produkcí slin, která je u těchto pacientů snížená, ale může také docházet k závažnějším komplikacím. Pacienti s cukrovkou jsou náchylnější ke vzniku parodontitidy, horšímu hojení ran po zákroku, či rozšíření kvasinkové infekce v ústech. O tom, jak možným komplikacím předcházet, hovořil v pořadu Sama doma MDDr. Tomáš Pospíšil.

 

 

 

 

Druhý díl

Třetí díl

 

Negativní dopad na stav chrupu může mít řada onemocnění, jedním z nich je také diabetes, lidově cukrovka. V případě nevyrovnané hladiny cukru pacienta může docházet ke snížené produkci slin, které běžně přispívají k pozitivnímu samočistícímu efektu. U osob trpících cukrovkou je tedy potřeba dbát o to více na důkladnou hygienu. Vhodnou prevencí je metoda pískování, která je šetrně prováděna při profesionální dentální hygieně.

Diabetici se mnohdy potýkají nejen s diskomfortem v ústech, jakými jsou pocit pálení či pocit sucha v ústech. Často se může jednat o závažnější nepříjemnosti. Osoby trpící nevyrovnanou hladinou cukru mají vyšší předpoklady k horšímu hojení ran po zákroku, parodontitidě nebo vzniku kvasinkových onemocnění v dutině ústní. Jakým způsobem možným komplikacím předcházet a jak případně řešit již vzniklé nepříjemnosti, se dozvíte ze záznamu pořadu Sama doma, kde se tématu vlivu diabetu na chrup věnuje MDDr. Tomáš Pospíšil.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.