Dětské zoubky v ČT

Tentokrát byly hlavním tématem pořadu Sama doma dětské zoubky. Paní doktorka MDDr. Hana Velebilová hovořila o základních zásadách, které by měli rodiče při péči, kontrole a čištění dětských zoubků dodržovat. Paní doktorka prozradila tzv. Desatero zásad pro rodiče: „Děti nemusí mít vůbec zubní kaz, pokud…“

Péče o dětské zoubky, i ty mléčné, by se neměla nijak podceňovat. Při kazivosti zubů nehraje genetika téměř žádnou roli, proto je vše v rukou rodičů. Už od mala je třeba dětem vštípit ty správné návyky při čištění zubů a od chvíle, kdy se prořeže první zoubek, je třeba ho pečlivě čistit. Už s prvním zoubkem se nebojte zaklepat na dveře zubní ordinace. Dětský pacient je plnohodnotný pacient a mělo by k němu být takto přistupováno. Navíc je důležité, aby si dítě se svým zubařem vytvořilo vztah a dítě vědělo, že se mu v zubařském křesle nic zlého nestane. I v této chvíli mají rodiče silnou moc. Dítě by se k čištění zoubků a návštěvě zubaře mělo motivovat pozitivně a ne strachem. Od jaké chvíle začít používat mezizubní kartáčky? A do kolik let je třeba dětem zoubky ještě dočišťovat a kontrolovat je? To jsou další zásady Desatera, která se dozvíte v pořadu Sama doma.

MUDr. Velebilová ze Schill Dental Clinic Praha v relaci ČT Sama doma


order
Now

MAKE AN APPOINTMENT

FILL IN THE FORM PLEASE, WE WILL CONTACT YOU

By submitting the completed form, you acknowledge that Schill Dental Clinic s.r.o,  Schill Dental Clinic Zilina s.r.o., Schill Dental Clinic Kosice s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o. will process your personal data solely for the purpose of dealing with request.

At the same time, our company is sommitted to protecting your personal data serously and therefor we draw your attention to the Information for the data subject, where you will find a complete set of information about your rights and the way your personal data are processed.