Dětské zoubky v ČT

Tentokrát byly hlavním tématem pořadu Sama doma dětské zoubky. Paní doktorka MDDr. Hana Velebilová hovořila o základních zásadách, které by měli rodiče při péči, kontrole a čištění dětských zoubků dodržovat. Paní doktorka prozradila tzv. Desatero zásad pro rodiče: „Děti nemusí mít vůbec zubní kaz, pokud…“

Péče o dětské zoubky, i ty mléčné, by se neměla nijak podceňovat. Při kazivosti zubů nehraje genetika téměř žádnou roli, proto je vše v rukou rodičů. Už od mala je třeba dětem vštípit ty správné návyky při čištění zubů a od chvíle, kdy se prořeže první zoubek, je třeba ho pečlivě čistit. Už s prvním zoubkem se nebojte zaklepat na dveře zubní ordinace. Dětský pacient je plnohodnotný pacient a mělo by k němu být takto přistupováno. Navíc je důležité, aby si dítě se svým zubařem vytvořilo vztah a dítě vědělo, že se mu v zubařském křesle nic zlého nestane. I v této chvíli mají rodiče silnou moc. Dítě by se k čištění zoubků a návštěvě zubaře mělo motivovat pozitivně a ne strachem. Od jaké chvíle začít používat mezizubní kartáčky? A do kolik let je třeba dětem zoubky ještě dočišťovat a kontrolovat je? To jsou další zásady Desatera, která se dozvíte v pořadu Sama doma.

MUDr. Velebilová ze Schill Dental Clinic Praha v relaci ČT Sama doma


book
Now

MAKE AN APPOINTMENT

FILL IN THE FORM PLEASE, WE WILL CONTACT YOU

By submitting the completed form, you acknowledge that Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Prague s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. and Schill Dental Clinic Košice s.r.o. will process your personal data solely for the purpose of processing your order.

Our company takes the protection of your personal data seriously, and therefore we would like to draw your attention to the Information for the data subject, in which you will learn complete information about your rights and how your personal data is processed.