MENU

Parodontologie

Parodontologie se zabývá závěsným aparátem zubu (parodontem). Parodont je tkáň, která obklopuje a fixuje zub v jeho pozici a slouží jako bariéra proti vstupu bakterií, nečistot a jiných škodlivin. Onemocnění parodontu se začíná projevovat krvácením dásní, jejich zánětem provázeným nepříjemným zápachem z úst. Ve finálním stádiu dochází až k viklavosti zubů. Při zanedbání léčby těchto příznaků může dojít až ke ztrátě všech zubů (chrupu).

Onemocnění závěsného aparátu zubů není vhodné podceňovat. Problémem je skutečnost, že se začíná projevovat nenápadně – drobnějšímu krvácení z dásní často nepřikládáme pozornost. Proto je dobré se obrátit na svého stomatologa hned při prvních příznacích. Prevencí vzniku onemocnění parodontu jsou v Schill Dental Clinic pravidelné prohlídky kvality hygieny ústní dutiny, odborné instruktáže a profesionální čištění zubů v ordinaci dentální hygienistky.

Frenulektomie – preventivní odstranění retní uzdičky, která může parodontální problém zhoršovat nebo i sama způsobit.
Jde o chirurgický zákrok, při kterém se přeruší silný tah horního nebo dolního rtu, způsobený vazivovým úponem. Tah negativně ovlivňuje pevnost zubů v lůžku, způsobuje odhalování zubních krčků, postupné odtahování dásní, které je spojené s úbytkem kosti.

Gingivektomie – odstranění poškozených dásní
Stomatochirurgie nabízí také různé formy plastik měkkých tkání ústní dutiny. Všechny vedou k úpravě parodontologického problému. V pokročilých stádiích onemocnění parodontu dochází k destrukci kosti v okolí zubu a tím ke ztrátě jeho stability. V těchto případech je opět nutná chirurgická intervence. Jestliže to úroveň ústní hygieny dovoluje, chybějící kostní tkáň doplňujeme vysoce kvalitními náhradními kostními materiály.

Rychlá objednávka

Přijímáme nové pacienty!

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic Praha s.r.o. bude zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Zároveň naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto směrujeme Vaši pozornost na Poučení dotčené osoby, kde se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.