MENU

Dentální hygiena

Profesionální péče o zdraví Vašich dásní a  zubů prováděná dentální hygienistkou významně přispívá k prevenci vzniku zubního kazu a paradentózy. Dentální hygienu doporučujeme provádět pravidelně, a to minimálně jednou za šest měsíců.

Zubní hygiena v Schill Dental Clinic Praha

První návštěva

V průběhu vstupního vyšetření Vám zubní lékař nebo dentální hygienistka provede vyšetření parodontu. Při něm používá kalibrovanou sondu, kterou měří hloubku prostoru mezi dásní a zubem - tzv. kapsu. Současně sleduje, zda dásně na dotek sondou krvácejí, či nikoliv, a zda je přítomen zubní kámen. Toto vyšetření hodnotí skutečný stav Vašich dásní a parodontu i úroveň Vaší ústní hygieny. Podle výsledku je stanoven individuální plán léčebně-preventivní péče. Jeho cílem je vyléčení zánětu Vašich dásní a zpomalení, až zástava postupu Vaší paradentózy.

Profesionální čištění zubů - zubní hygiena

Při čištění zubů odstraňujeme z povrchu zubů zubní plak. Zubní plak je složen ze zbytků měkké potravy a mikroorganismů. Je mazlavé konzistence, a pokrývá souvisle povrch korunky zubu. Tvoří se neustále; přítomnost bakterií v něm podporuje vznik zubního kazu a zánětu dásní. Pokud chceme těmto škodlivým účinkům zabránit, musíme se naučit je správně mechanicky odstraňovat.

Pokud Vaše dásně nekrvácejí, hygienistka provede čištění zubního plaku a kamene nad dásní ručním nástrojem či ultrazvukem. Současně odstraní všechny nežádoucí povrchové pigmentace kalíškem nebo pískovačem (air-flow). Závěrem Vás provede správnou technikou čištění zubů a k tomu potřebnými pomůckami. Pravidelná návštěva je jednou za šest měsíců a trvá přibližně 60 minut.

Jsou-li Vaše dásně zanícené, krvácejí, a kapsy jsou hlubší 3 a více mm, jedná se již o postižení paradentózou (odborně: parodontitidou). Současně může být přítomna i viklavost zubů a odhalené krčky. V tomto stádiu se v hlubokých kapsách hromadí zubní plak a kámen, které nelze odstranit pouhou domácí péčí. Plak zůstává ukryt hluboko v kapse, podporuje její další prohlubování a zhoršení viklavosti daného zubu. Péče, náležející k tomuto stádiu, spočívá v odstranění plaku a kamene z hloubky chobotů a ohlazení povrchu postižených kořenů. Tento proces je časově náročnější, provádí se po úsecích chrupu a zpravidla vyžaduje několik hodinových návštěv.

Více se dovíte v článku Dentální hygiena - více do hloubky

Rychlá objednávka

Přijímáme nové pacienty!

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic Praha s.r.o. bude zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Zároveň naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto směrujeme Vaši pozornost na Poučení dotčené osoby, kde se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.