Preventivní prohlídka

Preventivna prehliadka aspon raz do roka

Prevence jako základ

Prohlídka u zubáře je jednoduchým úkonem, který vám ušetří čas i peníze. Ústa jsou pro bakterie z vnějšího prostředí vstupní bránou do těla. Správnou péčí v kombinaci s dentální hygienou dokážeme predchádzet problémům v ústní dutině, stejně tak jako v celém těle.

 

Jak často absolvovat prohlídku?

Pravidelná prohlídka v ordinaci zubního specialisty je rychlým a bezbolestným úkonem. To, jak často stomatologa navštevovat, však záleží nejen na věku pacienta, ale i na stavu chrupu a ústní dutiny. 

Stomatologové odporučují dospělým pacientům absolvovat preventivní prohlídku jedenkát ročně. Výjimkou jsou pacienti se zhoršeným stave m v ústech, kteří by měli preventivně navštívit zubní ordinaci dvakrát do roka. Podobné doporučení platí také pro těhotné ženy, které by měli absolvovat prohlídku na začátku a konci gravidity. Minimálně dvě návštevy ročně by měli absolvovat i děti a dorost, a to od časného věku.

 

 

Na co se nejčastěji ptáte

U dětí je preventivní prohlídka obzvlášť důležitá. Během prohlídky totiž stomatolog nekontroluje pouze stav ústní dutiny a případných kazů. Sleduje také stav a vývoj čelisti, a v případě potřeby doporučuje návštěvu ortodontisty - specialisty na zubní rovnátka. Úkolem dentisty je mimo jiné namotivovat a naučit dítě, jak o zoubky správně pečovat. Mnoho onemocnění se může přenést z mléčných zubů na trvalé, a přinést tak problémy i v dospělém věku. Vhodným řešením je pečetění mléčných zubů, které zabraňuje průniku bakterií na zubní plošky.

Dentální hygiena je soubor ošetření, jejichž úkolem je předcházet vzniku zubního plaku, kamene nebo kazu. Spolu s preventivní prohlídkou tak zajišťují, aby bylo prostředí v ústech zdravé a v dobrém stavu. Důležitá je totiž diagnostika - odhalení vznikajícího onemocnění či kazu již v jeho počátečním stádiu. Zatímco stomatologa stačí navštívit jednou ročně, u dentálního hygienika bychom se měli zastavit minimálně jednou za šest měsíců.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.