MENU

Výměna zubů mléčných za stálé

Výměna zubů mléčných za stálé začíná obvykle kolem 5. – 6. roku dítěte. Tedy v období, které je pro dítě plné změn a nových podnětů. Proto je důležité, aby na správnou péči o zuby dohlíželi rodiče. Na co si dát při výměně zubů pozor a proč ještě nemáme vyhráno, když se stálý zoubek prořeže? V pořadu Sama doma byla opět hostem paní doktorka MDDr. Hana Velebilová.

Stálým zubům je potřeba připravit zdravé prostředí, do kterého se prořežou. Toto prostředí zajistíme především důkladnou péčí o dětské zoubky – pečlivým domácím čištěním zubů včetně čištění mezizubních prostor, pravidelnými kontrolami u zubního lékaře a také návštěvami u dentální hygienistky. Dentální hygiena je dětem přizpůsobena a určena hlavně rodičům, aby věděli, jak správně čistit dětské zoubky a která místa nesmějí při čištění opomenout. Proces výměny zubů prořezáním zdravého stálého zoubku nekončí, naopak. Čerstvě prořezaný zub má svá specifika a do úplné vyzrálosti mu ještě zbývají přibližně 3 – 4 roky. Zubní sklovina musí nejprve dosáhnout metabolické rovnováhy, zub musí získat všechny potřebné minerály ze slin a je důležité, aby zubu dorostly kořeny, které bezprostředně po výměně mají pouze třetinovou až poloviční délku. Podívejte se na záznam pořadu Sama doma, abyste byli připraveni na výměnu zubů mléčných za stálé u vašich dětí. 

MDDr. Velebilová - Schill Dental Clinic v ČT - Sama doma

Rychlá objednávka

Přijímáme nové pacienty!

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic Praha s.r.o. bude zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Zároveň naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto směrujeme Vaši pozornost na Poučení dotčené osoby, kde se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.