Výměna zubů mléčných za stálé

Výměna zubů mléčných za stálé začíná obvykle kolem 5. – 6. roku dítěte. Tedy v období, které je pro dítě plné změn a nových podnětů. Proto je důležité, aby na správnou péči o zuby dohlíželi rodiče. Na co si dát při výměně zubů pozor a proč ještě nemáme vyhráno, když se stálý zoubek prořeže? V pořadu Sama doma byla opět hostem paní doktorka MDDr. Hana Velebilová.

Stálým zubům je potřeba připravit zdravé prostředí, do kterého se prořežou. Toto prostředí zajistíme především důkladnou péčí o dětské zoubky – pečlivým domácím čištěním zubů včetně čištění mezizubních prostor, pravidelnými kontrolami u zubního lékaře a také návštěvami u dentální hygienistky. Dentální hygiena je dětem přizpůsobena a určena hlavně rodičům, aby věděli, jak správně čistit dětské zoubky a která místa nesmějí při čištění opomenout. Proces výměny zubů prořezáním zdravého stálého zoubku nekončí, naopak. Čerstvě prořezaný zub má svá specifika a do úplné vyzrálosti mu ještě zbývají přibližně 3 – 4 roky. Zubní sklovina musí nejprve dosáhnout metabolické rovnováhy, zub musí získat všechny potřebné minerály ze slin a je důležité, aby zubu dorostly kořeny, které bezprostředně po výměně mají pouze třetinovou až poloviční délku. Podívejte se na záznam pořadu Sama doma, abyste byli připraveni na výměnu zubů mléčných za stálé u vašich dětí. 

MDDr. Velebilová - Schill Dental Clinic v ČT - Sama doma


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.