Zubní kámen v ČT

Pan doktor MDDr. Tomáš Kučera byl hostem v pořadu Sama doma, kde hovořil o tom, jak a kde se tvoří zubní kámen, jak mu nejlépe předcházet a představil i nové metody v zubním lékařství. Zanedbávání zubního kamene může vést až k rozvoji paradentózy, zánětlivému onemocnění závěsného aparátu zubů, proto bychom zubní kámen neměli v žádném případě podceňovat.

V první polovině rozhovoru mluví pan doktor Kučera o zubním kameni, což je mineralizovaný zubní plak obsahující bakterie, který vzniká ze zbytků jídla. Zubní plak se tvoří na místech špatně dostupných. Nejlepší prevencí zubního kamene je správné čištění dutiny ústní, používání zubních nití a mezizubních kartáčků a také pravidelná dentální hygiena, která odstraní zubní kámen i ze špatně dostupných míst.

V druhé části rozhovoru představuje pan doktor Kučera nové metody v zubním lékařství, především lupové brýle a kofferdam, které usnadňují práci nejen lékařům, ale samotné ošetření je díky nim příjemnější i pro pacienty.

ČT1 - Sama doma – Zubní kámen - MDDr. Kučera


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.