Hledáme zkušeného stomatologa, zubní sestru instrumentářku a recepční. Máte zájem se s námi dále rozvíjet?

PrevenceZubní kazy

Jak utišit bolest zubu během karantény

2 minuty čtení Zveřejněno 30. 4. 2020

Bolí Vás právě teď zub? Nebojte se nám zavolat, poradíme Vám během otevíracích hodin určených pro urgentní případy, v pracovních dnech od 10:00 do 15:00.

Jednoduchými otázkami zjistíme, zda bude nutná návštěva ambulance, nebo Vám poradíme, jak si bolest zmírnit doma.

Chlazení – ano nebo ne?

Obecně na bolest zubu chlazení pomáhá. V některých případech však může chlad situaci zhoršit. Stává se tak v případě velmi hlubokého kazu, kdy už zubní kaz velmi dráždí dřeň a ta začíná reagovat, tehdy může bolest utišit spíše teplo. Když už je dřeň zcela zanícená a začíná se tvořit hnis, teplo bolest zhoršuje a zub je potřeba chladit. Vyzkoušejte sami, zda Vám úlevu přinese chlad nebo teplo, a podle toho se zařiďte; zub Vám nejlépe poradí, co pomůže.

Budí vás v noci bolest zubu?

Trochu úlevy by mohlo přinést spaní s hlavou ve zvýšené poloze čili dát si pod hlavu dva polštáře, aby se zmírnilo překrvení v dané oblasti.

Čemu se vyhýbat?

V případě hlubokého kazu může pomoci omezení konzumace sladkých jídel.

Bolí mě zub nebo dáseň?

Někdy zanícená dáseň imituje bolest zubu, tehdy pomůže čištění mezizubním kartáčkem, případně aplikovat na mezizubní kartáček gel s obsahem chlorhexedinu (volně dostupný v lékárně, gel aplikovat maximálně po dobu dvou týdnů). Abyste si ale domácí péčí neublížili, nejlepší je vždy zavolat a poradit se. Jsme tu pro Vás.

Služby z článku

Štítky

PrevenceZubní kazy

Další podobné články

zubní laboratoř

Zubní korunky

Zub na počkání. Jaké jsou typy zubních korunek a jak zvolit tu nejvhodnější?

Na trhu existuje několik druhů zubních korunek, které se liší svými vlastnostmi a materiály. Výběr „nejlepší“ zubní korunky závisí na vašich konkrétních potřebách a požadovaném výsledku. Abyste se v džungli zubních korunek lépe zorientovali, přinášíme vám přehled některých běžně používaných typů: Kovové korunky…

Přečíst článek

Dentální hygiena

Skvělá dentální hygiena. Precizní a zevrubná péče v ordinacích Schill Dental Clinic Praha.

Na profesionální dentální hygienu možná už pravidelně chodíte. Není ale dentální hygiena jako dentální hygiena. Někde trvá déle, někde kratší dobu. Není to ale jen o délce ošetření, ale zejména o jeho preciznosti. Proto se průběh i výsledky mohou snadno lišit pracoviště od…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental