Hledáme zkušeného stomatologa, zubní sestru instrumentářku a recepční. Máte zájem se s námi dále rozvíjet?

Péče o zuby v létě

Zdravé a krásné zuby? To určitě chcete, a nejen v létě.

3 minuty čtení Zveřejněno 16. 6. 2022

Správná péče o zuby je klíčová pro zářivě krásný, ale hlavně zdravý úsměv. A to nejen v létě, ale i v průběhu celého roku.

Jak se tedy starat o zuby v létě tak, abychom si mohli dovolené, radosti a odpočinku užít co možná nejlépe? Přinášíme vám pár jednoduchých tipů a doporučení.

1. Nezapomínejte si pravidelně čistit zuby.

Ano, právě v létě, ve víru cestování, často zapomínáme na zubní hygienu. Navíc díky slunci, teplu a vlhku jsme vystaveni dehydrataci. V důsledku toho dochází k úbytku slin a nárůstu množství bakterií v ústech. Konzumujeme více studených a sladkých nápojů, o zmrzlině ani nemluvě. To vše může vést podráždění citlivých zubů, způsobit zánět dásní a nebo tvorbu zubních kazů. Proto je pravidelné čištění nesmírně důležité. Nezapomínejte na schůzku se zubní pastou a kartáčkem (večer i s tím mezizubním). A zajistěte dostatečný přísun čisté vody. Hydratace je velmi důležitá, a udělá nám dobře jak uvnitř tak navenek. Kromě láhve s čistou vodou spolu tedy noste i cestovní sadu na čištění zubů o žvýkačky bez cukru. Prospěje to vašim zubům i dásním a navíc budete mít svěží dech.

2. Jezte zdravě. Sezónní potraviny jsou klíčem ke zdraví.

K létu nepochybně patří lehká jídla, sezónní ovoce a zelenina, a čerstvé ryby. Nezapomeňte tyto potraviny přidat do vašeho jídelníčku. Posílí váš organizmus, dodají důležité vitamíny a minerály a prospějí vašemu zdraví. Sycené slazené nápoje a limonády raději vynechte. Pokud vaše citlivé zuby reagují bolestí po požití studeného, sladkého či kyselého, můžete mít poškozenou zubní sklovinu. Ovoce a kyselé ovocné šťávy, jako například čerstvý pomerančový fresh, proto raději konzumujte během jídla.  Například v rámci snídaně v kombinaci s cereáliemi.  A nebo ihned po obědě či večeři. Pokud jste zvyklí jíst ovoce ke svačině, jezte ho pokud možno co nejrychleji, aby nepodráždilo citlivé zuby. A jestli hledáte potravinu s blahodárnými účinky na zubní sklovinu, dejte si sýr.

3. Před odjezdem na dovolenou se objednejte na profesionální dentální hygienu

Proč je profesionální dentální hygiena tak důležitá? Přechází problémům a zánětům v dutině ústní. Čisté zuby se prostě nekazí tak snadno a nejsou tak citlivé na studené či sladké. A to je důležité zejména v létě, kdy naše ústa vystavujeme nejrůznějším klimatickým extrémům.

4. Nezapomeňte ani na preventivní prohlídku

Návštěva zubaře před dovolenou vás totiž může zachránit od nemalých komplikací. I malý problém či podráždění se totiž díky vyšším teplotám snadno zanítí a zkomplikuje, pokud máte na zubech nepovšimnutý kaz. Včasné řešení případných problémů vám zachrání vysněnou dovolenou a na bolesti zubů a spojené komplikace budete moci zapomenout.

5. Přibalte si do cestovní lékárničky i „pohotovostní zubní kit“

Pro bezstarostné cestování není určitě od věci přibalit do kufru vše potřebné, co by mohlo pomoci ulevit od případné bolesti zubů a zánětu dásní. Přes veškerou opatrnost a přípravy se totiž může stát, že se zánět nebo bolest objeví. Nezapomeňte se proto vybavit tak, aby vás na cestách nic nepřekvapilo. Dobrým pomocníkem může být neagresivní zubní pasta proti zánětům dásní, dezinfekční ústní voda a nebo gel na případné afty. Poraďte se s vaším zubním lékařem o nejvhodnějších nezbytnostech na cesty a přibalte určitě protizánětlivé léky proti bolesti.

Štítky

Péče o zuby v létě

Další podobné články

zubní laboratoř

Zubní korunky

Zub na počkání. Jaké jsou typy zubních korunek a jak zvolit tu nejvhodnější?

Na trhu existuje několik druhů zubních korunek, které se liší svými vlastnostmi a materiály. Výběr „nejlepší“ zubní korunky závisí na vašich konkrétních potřebách a požadovaném výsledku. Abyste se v džungli zubních korunek lépe zorientovali, přinášíme vám přehled některých běžně používaných typů: Kovové korunky…

Přečíst článek

Dentální hygiena

Skvělá dentální hygiena. Precizní a zevrubná péče v ordinacích Schill Dental Clinic Praha.

Na profesionální dentální hygienu možná už pravidelně chodíte. Není ale dentální hygiena jako dentální hygiena. Někde trvá déle, někde kratší dobu. Není to ale jen o délce ošetření, ale zejména o jeho preciznosti. Proto se průběh i výsledky mohou snadno lišit pracoviště od…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental