Jak probíhá ošetření zubního nervu

Ošetření zubního nervu, správněji zubní dřeně (endodoncie), je zákrok, jehož cílem je odstranění infikované zubní dřeně. Její odstranění musí být úplné, jinak může i zbylá zdravá dřeň začít nekrotizovat. Díky nejnovějším technologiím v Schill Dental Clinic je endodoncie bezbolestná.

Odstranění nervu ze zubu a co takový zákrok obnáší

Mezi základní úkony endodoncie patří čištění, kónické tvarování, hermetické vyplnění a zejména dezinfekce kořenových kanálků.

Konzultace a diagnostika:

Konzultace a diagnostika se stomatologem je jeden z nejdůležitějších kroků. Charakter zánětu zubní dřeně může být různý, a proto k diagnostice přistupujeme důkladně. Díky ní navrhneme co nejlepší způsob léčby vzhledem k rozsahu a bolestivosti zánětu.

Anestezie:

Endodoncie v Schill Dental Clinic probíhá v lokální anestezii, abychom eliminovali bolestivost během zákroku, protože jinak by byl tento zákrok určitě bolestivý.

Odstranění kazu:

Odstranění kazu je základem úspěšné endodoncie. Právě kaz je příčinou nahromaděných infikovaných mikroorganismů. V případě zanícené zubní dřeně do ní kaz často hluboko zasahuje. Tehdy je před samotnou endodoncií odstranění kazu jedinou možnou volbou.

Čištění a dezinfekce kořenového kanálku:

K provedení úplné endodoncie je nutné zprůchodnit kanálek, jehož délka je přibližně 10–30 mm a šířka 0,2–2 mm. V této části se infikovaná zubní dřeň musí odstranit a prostor vypláchnout dezinfekčními prostředky, které zajistí likvidaci choroboplodných bakterií.

Vyplnění kořenového kanálku:

Po protažení, rozšíření a následné dezinfekci kořenového kanálku přistupujeme k vyplnění. Hermetická (vzduchotěsná) výplň kořenových kanálků může být tvořena např. pastou v podobě tzv. Sealer a gutaperči. Při vyplňování kořenových kanálků je důležité zaplnit všechny výstupy z kořenového kanálku, aby byla výsledná situace opravdu hermetická.

Ošetření korunky:

Po dostatečném ošetření kořenového kanálku je nutné ošetřit i korunkovou část. Endodoncie se provádí zejména z důvodu, že je zub poničen hlubokým zubním kazem. Proto je zub oslabený, a navíc se při zpřístupnění kořenového kanálku odstraní další část tvrdých zubních tkání, což ještě více snižuje mechanickou odolnost zubu. Tím pádem je jednoduchá výplň zubu nevhodná. Přijatelnou alternativou je aplikace korunky či onlay výplně.

VIDEO: Odstranění nervu ze zubu a ošetření kořenových kanálků

Odstranění nervu ze zubu je součástí endodoncie, jejíž průběh si můžete prohlédnout na tomto videu.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.