Hledáme zkušeného stomatologa, zubní sestru instrumentářku a recepční. Máte zájem se s námi dále rozvíjet?

Vysněná krása

Příběhy Vysněné krásy. Epizoda 3, Rudolf.

3 minuty čtení Zveřejněno 12. 4. 2022

Rudolf (57) se do pořadu Vysněná krása nepřihlásil sám. Udělala to za něj jeho partnerka Iveta (53). Když se s Rudolfem seznámila, velmi jí zaujal jeho příběh. S Rudolfem se život nemazlil. Pracoval jako horník. Po tragické nehodě zůstal několik dní zavalený v dole, kde viděl umírat kamaráda. Sám si odnesl vážné zdravotní následky, operovaná záda ho dodnes bolí. Tím bohužel výčet tragických událostí v jeho životě nekončí. Ruda měl v práci další vážný úraz – jako pracovník ostrahy byl napaden zlodějem, který mu kotoučem vymlátil většinu zubů. Ruda skončil v nemocnici a od té doby je bez zubů. A když si je konečně začal dávat dohromady, osud ho znovu zasáhl – jeho manželka Iveta dostala rakovinu jícnu a boj s ní prohrála. Ruda s ní byl až do posledního vydechnutí. Měli spolu tři děti. Ty jsou dnes již dospělé. Ruda se po smrti manželky uzavřel do sebe, většinu času trávil doma a chodil jen do práce. A právě tam se stalo to, co už nečekal – potkal svou současnou lásku. Shodou okolností se jmenuje jako jeho zesnulá manželka – Iveta.

Rudu ze všeho nejvíc trápí zuby. Zbyly mu jen čtyři. Do parády si ho vzal vedoucí lékař Schill Dental Clinic, MUDr. Alexander Schill. Ten nejdřív Rudu vyšetřil a doporučil plán léčby. Vzhledem k tomu, že Rudovi zbylo jen pár zubů, které byly navíc ve velmi špatném stavu, MUDr. Schill je Rudovi vytrhl. Ruda měl naštěstí čelistní kosti v pořádku, a proto nebylo nutné podstoupit augmentaci (doplnění kosti). Bylo možné přistoupit k zavedení implantátů. Zákrok to ale nebyl jednoduchý, protože Rudovi nezabrala lokální anestezie. Proto musel podstoupit zákrok o den později, tentokrát již v celkové anestezii. Ihned po zákroku udělal MUDr. Schill otisky na nové zuby. Už po pár týdnech Ruda dostal plně funkční provizorní zuby. Byla to pro něj velká změna. Po téměř dvaceti letech bez zubů jich měl najednou plnou pusu. Musel se učit mluvit, kousat, musel s novými zuby začít cvičit, aby si na ně zvykl. MDDr. Alexandra Braun s ním procházela jednotlivé fáze i zmiňované cvičení. A udělala další otisky, tentokrát již pro tvorbu zubů definitivních.

Ruda, kromě celkové estetické rehabilitace, mohl začít i plnohodnotně žít. Nošení provizorních zubů bylo zároveň důležitým testem pro přípravu definitivního chrupu. Bylo důležité zjistit, zda mu nové zuby vyhovují esteticky i funkčně, dokáže-li mluvit, jíst a co mu případně dělá problémy. Všechny jeho připomínky pak byly zapracovány při přípravě zubů definitivních.

 

Rudova partnerka Iveta v Schill Dental Clinic podstoupila dentální hygienu a bělení zubů. Do parády si jí vzal zubní hygienista David Průša, DiS. Nejprve jí při čištění zubů odstranil veškeré pigmentové skvrny. Poté vysvětlil postup, jak provést domácí bělení, aby bylo bělení v ordinaci co možná nejefektivnější. Iveta k tomu přistoupila zodpovědně a po zákroku se těšila ze zářivého úsměvu.

 

Štítky

Vysněná krása

Další podobné články

zubní laboratoř

Zubní korunky

Zub na počkání. Jaké jsou typy zubních korunek a jak zvolit tu nejvhodnější?

Na trhu existuje několik druhů zubních korunek, které se liší svými vlastnostmi a materiály. Výběr „nejlepší“ zubní korunky závisí na vašich konkrétních potřebách a požadovaném výsledku. Abyste se v džungli zubních korunek lépe zorientovali, přinášíme vám přehled některých běžně používaných typů: Kovové korunky…

Přečíst článek

Dentální hygiena

Skvělá dentální hygiena. Precizní a zevrubná péče v ordinacích Schill Dental Clinic Praha.

Na profesionální dentální hygienu možná už pravidelně chodíte. Není ale dentální hygiena jako dentální hygiena. Někde trvá déle, někde kratší dobu. Není to ale jen o délce ošetření, ale zejména o jeho preciznosti. Proto se průběh i výsledky mohou snadno lišit pracoviště od…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental