MENU

Anestezie

Naše klinika se specializuje na ošetření prováděná s velkou péčí a důrazem nejen na kvalitu, ale i dobrý pocit pacienta. To bezesporu zahrnuje empatii a pochopení pro osobnost každého pacienta a jeho představy a požadavky, stejně jako hladký a bezbolestný průběh samotných úkonů.

Schill Dental Clinic - Anestesie

Tato fáze zahrnuje mimo jiné i zvládnutí obav a citlivosti pacienta pomocí těchto kroků:

Lokální anestezie

Je vpravení malého množství látky pomocí aplikační jehly, ovlivňující na dobu ošetření, citlivost v dané oblasti. Lékové prostředky, roztoky, k tomu užívané, jsou odbourávány již v místě podání z 90% a zbytkové látky poté z těla odchází do 24hodin. Jejich neškodnost je zaručena a lze je bezpečně podat i dětem.

Před samotným podáním látky do tkání, je samozřejmé, že i oblast vpichu je ošetřena povrchově znecitlivujícím přípravkem v podobě masti a výsledný prožitek je tedy  pociťován jen minimálně.

Analgosedace

Je ošetření pacienta, jemuž jsou podány medikamenty ovlivňující jeho úzkost, stres a následné vnitřní dramatizování proběhlé  zkušenosti.

Toto ošetření je doporučováno zejména dětským pacientům, ale lze jej naordinovat v každém věku.

Pacient přichází na ošetření dříve a v předstihu jsou mu podány léky. Jeho nervozita v průběhu ošetření, stejně jako zkratovitá jednání, mohou být tímto jednoduchým krokem značně eliminována. Pacient reaguje, ale jeho reakce i pozornost je spíše nestálá až rozpustilá.

Podstatné pak je, že dětský pacient po tomto ošetření odchází v doprovodu rodičů sám domů, kde začnou jeho vzpomínky na ošetření brzy slábnout, až téměř vymizí.

Pacient tedy nebude v pozdějším věku trpět fobiemi ze zubního ošetření dík předcházejícím dramatickým situacím.

Toto ošetření nepožaduje přítomnost anesteziologa ani speciální vyšetření.

Sedace – Hluboké ovlivnění vědomí

Jedná se o zákrok požadující náročné vybavení, dohled anesteziologa a obsáhlou přípravu ze strany pacienta před i po ošetření. To zahrnuje delší zotavování, pacient neodchází ihned po ošetření, ale musí na dobu nezbytně nutnou zůstat ještě pod kontrolou anesteziologa min 1hod. Do organismu je  vpraveno velké množství látek ovlivňujících organismus. Toto ošetření není hrazeno zdravotní pojišťovnou.