MENU

Co dělat pro zdravé zuby

Co dělat, aby vám nechyběly látky důležité pro vaše zuby? Na co si dát pozor u malých dětí a co má zásadní vliv na chrup dospělého jedince? Na téma zdravých zubů, látek jim prospěšným a základních doporučení hovořil v pořadu Sama doma MDDr. Tomáš Pospíšil.

MDDr. Tomáš Pospíšil, Schill Dental Clinic, v pořadu Sama doma na ČT1

Už v průběhu těhotenství je potřeba dbát na to, aby plod získával dostatek potřebných látek pro tvorbu zubů, jako je zejména vápník a fosfor. Děje se tak prostřednictvím správně zvolené stravování ženy v průběhu těhotenství. Není vůbec nutné užívat speciální doplňky stravy, zcela dostačující je pestrá strava a zapomínat by se nemělo především na mléčné výrobky.

Kromě správného stravování je nejvýznamnějším faktorem samozřejmě pravidelná ústní hygiena, jejíž vliv se může následně projevit také na kvalitě chrupu dítěte. U malých dětí je důležité dlouhodobě dohlížet na pravidelné a důsledné čistění zubů, aby si vytvořily správné návyky. Významnou roli hraje také volba vhodné zubní pasty. V opačném případě může docházet ke zvýšenému příjmu fluoridu a následnému estetickému poškození dětského chrupu v podobě skvrn.

V každém věku platí, že pestrá strava společně s kvalitní zubní hygienou a pravidelnými prohlídkami u stomatologa je základem pro zdravé zuby. Více informací o tom, jaký vliv má na kvalitu zubů genetika nebo například tekutiny s obsahem kyselých látek se dozvíte ze záznamu pořadu Sama doma.

Rychlá objednávka

Přijímáme nové pacienty!

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic Praha s.r.o. bude zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Zároveň naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto směrujeme Vaši pozornost na Poučení dotčené osoby, kde se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.