Co dělat pro zdravé zuby

Co dělat, aby vám nechyběly látky důležité pro vaše zuby? Na co si dát pozor u malých dětí a co má zásadní vliv na chrup dospělého jedince? Na téma zdravých zubů, látek jim prospěšným a základních doporučení hovořil v pořadu Sama doma MDDr. Tomáš Pospíšil.

MDDr. Tomáš Pospíšil, Schill Dental Clinic, v pořadu Sama doma na ČT1

Už v průběhu těhotenství je potřeba dbát na to, aby plod získával dostatek potřebných látek pro tvorbu zubů, jako je zejména vápník a fosfor. Děje se tak prostřednictvím správně zvolené stravování ženy v průběhu těhotenství. Není vůbec nutné užívat speciální doplňky stravy, zcela dostačující je pestrá strava a zapomínat by se nemělo především na mléčné výrobky.

Kromě správného stravování je nejvýznamnějším faktorem samozřejmě pravidelná ústní hygiena, jejíž vliv se může následně projevit také na kvalitě chrupu dítěte. U malých dětí je důležité dlouhodobě dohlížet na pravidelné a důsledné čistění zubů, aby si vytvořily správné návyky. Významnou roli hraje také volba vhodné zubní pasty. V opačném případě může docházet ke zvýšenému příjmu fluoridu a následnému estetickému poškození dětského chrupu v podobě skvrn.

V každém věku platí, že pestrá strava společně s kvalitní zubní hygienou a pravidelnými prohlídkami u stomatologa je základem pro zdravé zuby. Více informací o tom, jaký vliv má na kvalitu zubů genetika nebo například tekutiny s obsahem kyselých látek se dozvíte ze záznamu pořadu Sama doma.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.