Dentální hygiena - více do hloubky

První návštěva

V průběhu vstupního vyšetření Vám zubní lékař nebo dentální hygienistka provede vyšetření parodontu. Při něm používá kalibrovanou sondu, kterou měří hloubku prostoru mezi dásní a zubem - tzv. kapsu. Současně sleduje, zda dásně na dotek sondou krvácejí, či nikoliv, a zda je přítomen zubní kámen. Toto vyšetření hodnotí skutečný stav Vašich dásní a parodontu i úroveň Vaší ústní hygieny. Podle výsledku je stanoven individuální plán léčebně-preventivní péče. Jeho cílem je vyléčení zánětu Vašich dásní a zpomalení, až zástava postupu Vaší paradentózy.

Při čištění zubů odstraňujeme z povrchu zubů zubní plak. Zubní plak je složen ze zbytků měkké potravy a mikroorganismů. Je mazlavé konzistence, a pokrývá souvisle povrch korunky zubu. Tvoří se neustále; přítomnost bakterií v něm podporuje vznik zubního kazu a zánětu dásní. Pokud chceme těmto škodlivým účinkům zabránit, musíme se naučit je správně mechanicky odstraňovat.

Pokud Vaše dásně nekrvácejí, hygienistka provede čištění zubního plaku a kamene nad dásní ručním nástrojem či ultrazvukem.

Stav před odstraněním zubního kamene.Stav před odstraněním zubního kamene.
Stav po odstranění zubního kamene. Stav po odstranění zubního kamene.

 

 

Současně odstraní všechny nežádoucí povrchové pigmentace způsobené kouřením, pití kávy, čajů, apod. kalíškem nebo pískovačem (air-flow). K air-flow používáme švýcarský přístroj EMS, který pomocí proudu vzduchu, vody a speciálního leštícího prášku pigmentace odstraňuje.

 

Air Flow
po použití air-flow Stav po použití techniky air-flow.

 

Na závěr první návštěvy Vám dentální hygienistka vybere pomůcky, které budou přesně vyhovovat Vašemu individuálnímu orálnímu zdraví. Zároveň Vás provede nácvikem správné techniky čištění zubů.

Správná technika čištění zubů

  1. Držte kartáček v šikmém úhlu vůči dásním. Jedna polovina vláken zakrývá dásně, druhá pak povrch zubů.
  2. Vyvíjejte lehký tlak a jemné krouživé nebo vibrační pohyby.
  3. Veďte kartáček pomalu podél řady zubů, až zcela dozadu.
  4. Stejným způsobem vyčistíte zevní i vnitřní stranu dutiny ústní, horní i dolní čelist.

Pravidelná návštěva je jednou za šest měsíců a trvá přibližně 60 minut.

Jsou-li Vaše dásně zanícené, krvácejí, a kapsy jsou hlubší 3 a více mm, jedná se již o postižení paradentózou (odborně: parodontitidou). Současně může být přítomna i viklavost zubů a odhalené krčky. V tomto stádiu se v hlubokých kapsách hromadí zubní plak a kámen, které nelze odstranit pouhou domácí péčí. Plak zůstává ukryt hluboko v kapse, podporuje její další prohlubování a zhoršení viklavosti daného zubu. Péče, náležející k tomuto stádiu, spočívá v odstranění plaku a kamene z hloubky chobotů a ohlazení povrchu postižených kořenů. Tento proces je časově náročnější, provádí se po úsecích chrupu a zpravidla vyžaduje několik hodinových návštěv.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Napište nám a termín dostanete do 24 hodin

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.