MENU

Dlouhodobé bolesti zubů a dásní

Zubní kaz nebolí a člověk ho pocítí ve chvíli, kdy se dostane až k nervu zubu. To může v případě, že nechodíme na pravidelné zubní prohlídky trvat někdy i dva až tři roky. Ať už se jedná o bolest zubu nebo o krvácení dásní, naše tělo nám dává signál, že je něco v nepořádku a je to třeba řešit.

Část 2

Část 3

Každý člověk je specifický, proto i to, jak rychle se v ústech projeví zánět, se liší. V dutině ústní máme různé množství bakterií i jiné pH. Všem zánětům lze předcházet, a to pravidelnými preventivními prohlídkami a správnými hygienickými návyky. Na pravidelné prohlídky by měl docházet každý včetně dětí jedenkrát za šest měsíců. I mléčné zuby mají zubní nerv a mohou se kazit, navíc děti mají snížený práh bolesti, proto bychom u nich na prevenci měli klást o to větší důraz. Pokud nebudeme řešit zubní kaz u mléčných zubů, přenese se problém i na zuby trvalé.

Stomatologové dokáží vidět problém ještě dříve, než ho pacient ucítí, a to díky pravidelným rentgenům, které odhalí problém už v jeho počátku. Na každé preventivní prohlídce by vám měl být udělán malý snímek a jedenkrát za dva roky velký rentgen. Jak probíhá ošetření zubního kazu a zánětu dásní? K čemu se používají lupové brýle? A jaké existují možnosti, má-li pacient velký strach ze zubaře?  V pořadu Sama doma na tato témata hovořila paní doktorka Hana Velebilová.

Rychlá objednávka

Přijímáme nové pacienty!

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic Praha s.r.o. bude zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Zároveň naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto směrujeme Vaši pozornost na Poučení dotčené osoby, kde se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.