Dlouhodobé bolesti zubů a dásní

Zubní kaz nebolí a člověk ho pocítí ve chvíli, kdy se dostane až k nervu zubu. To může v případě, že nechodíme na pravidelné zubní prohlídky trvat někdy i dva až tři roky. Ať už se jedná o bolest zubu nebo o krvácení dásní, naše tělo nám dává signál, že je něco v nepořádku a je to třeba řešit.

Část 2

Část 3

Každý člověk je specifický, proto i to, jak rychle se v ústech projeví zánět, se liší. V dutině ústní máme různé množství bakterií i jiné pH. Všem zánětům lze předcházet, a to pravidelnými preventivními prohlídkami a správnými hygienickými návyky. Na pravidelné prohlídky by měl docházet každý včetně dětí jedenkrát za šest měsíců. I mléčné zuby mají zubní nerv a mohou se kazit, navíc děti mají snížený práh bolesti, proto bychom u nich na prevenci měli klást o to větší důraz. Pokud nebudeme řešit zubní kaz u mléčných zubů, přenese se problém i na zuby trvalé.

Stomatologové dokáží vidět problém ještě dříve, než ho pacient ucítí, a to díky pravidelným rentgenům, které odhalí problém už v jeho počátku. Na každé preventivní prohlídce by vám měl být udělán malý snímek a jedenkrát za dva roky velký rentgen. Jak probíhá ošetření zubního kazu a zánětu dásní? K čemu se používají lupové brýle? A jaké existují možnosti, má-li pacient velký strach ze zubaře?  V pořadu Sama doma na tato témata hovořila paní doktorka Hana Velebilová.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.