Fazety

Zuby jsou nejen praktickou, ale častokrát také estetickou záležitostí. Udržet je v dobrém zdravotním stavu může být ale náročné. Často nastanou problémy, ať už vlivem věku či náhodným přičiněním, a zub začne mít nerovný povrch, nebo se z něj kousek odštěpí. Fazety představují moderní řešení podobných problémů pro přední plochy zubů.

Co jsou to fazety?

Fazety jsou tenké plošky z keramického materiálu, které se lepí z přední strany na zub. Ve stomatologické praxi jde o jeden z nejvíce využívaných estetických úkonů. Jejich úkolem je korekce zubu - ať už tvaru, barvy, nebo dokonce postavení. Pomocí kompozitních materiálů je tak možné korigovat vývojové vady nebo důsledky úrazu. Fazeta je pouhým okem k nerozeznání od vlastních zubů.

Estetická stomatologie je obor, který nabízí mnoho řešení na rozzáření vašeho úsměvu. O dalších možnostech, které v rámci kosmetické stomatologie nabízíme se můžete dočíst zde

Kdy jsou fazety vhodným řešením?

  1. pokud máte křivé zuby
  2. zub je oslabený nebo zabarvený
  3. vaše zuby mají nerovný povrch - rýhy a prasklinky
  4. máte odštěpený kousek zubu
  5. máte malou mezírku mezi zuby

Na co se nejčastěji ptáte

Před tím, než se rozhodnete pořídit si fazety, vaše zuby musí být ošetřeny a bez zubního kazu či povlaku. Fazety nejsou ideálním řešením ani pro lidi trpící paradontózou nebo bruxismem, t. j. skřípěním zubů.

Nejdůležitějším krokem je první návštěva a konzultace. Stomatolog vaši situaci vyhodnotí a navrhne nejvhodnější řešení. Pokud se rozhodnete pro fazety, lékař bezbolestně předpřipraví zub na nasazení fazety - zub vybrousí a zhotoví otisky. Ty slouží jako prototyp pro trvalou fazetu. Zatím vám však nasadí její provizorní verzi, kterou při příští návštěvě odstraní a nahradí trvalou.

Přestože fazetové destičky jsou tlusté pouze několik milimetrů, jsou velmi odolné a pevné. Jejich životnost je různá, v závislosti na použitém materiálu, způsobu nasazení a dodržování správných hygienických zásad. Rozmezí je opravdu široké - od 5 do 20 let, nebo dokonce i déle. Pokud však fazeta praskne, jednoduše se dá nahradit novou.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.