Implantace včera a dnes

Nápad implantovat náhradní zuby vůbec není výstřelkem této doby. Zmínky o prvních zubních implantátech se datují od roku 600 př. n. l. v civilizaci Mayů, kdy se pro tento účel používaly úlomky mušlí. V průběhu dějin byly zaznamenány další různé materiály použité jako zubní implantáty, například slonovina, kámen, ale i dřevo. Kolem roku 1700 přišel na scénu Dr. John Hunter, který spolupracoval s vykrádači hrobů a implantoval svým pacientům zuby nebožtíků. Sice se to nedá považovat za dobrou lékařskou praxi, ale právě Dr. Hunter byl autorem detailních popisů anatomických struktur horní a dolní čelisti

Implantace včera a dnes

Naštěstí jsme se z historie poučili a už víme, že žádný z přechozích nápadů a materiálů nebyl vhodný, protože indukoval imunitní odpověď v podobě nepřijetí implantátu. Od padesátých let 20. století výzkum v oblasti implantologie rychle postupoval a byly vyvinuty materiály, které neindukují imunitní odpověď, nekorodují, neuvolňují se z nich do organismu žádné látky, nevyvolávají alergickou reakci a pacienti mohou absolvovat vyšetření na magnetické rezonanci bez problémů.

Průkopníkem ve vývoji materiálu a povrchu implantátu byl Dr. Straumann ze Švýcarska, který se inspiroval materiály používanými při velkých ortopedických operacích. Začal dělat rozsáhlé výzkumy. Není divu, že právě tento lékař založil firmu, která nese jeho jméno a která je od roku 1954 lídrem ve vývoji nejlepších a nejověřenějších implantátů.

V Schill Dental Clinic pracujeme s titanovými implantáty právě značky Straumann, které mají aktivní biopovrch. Ten výrazně zkracuje čas hojení a zaručuje 99% úspěšnost zákroku. Běžná doba hojení a srůstu implantátu s kostí je okolo 4 měsíců. Při prémiových implantátech firmy Straumann je tato doba okolo 4-6 týdnů. Děje se tak právě díky zmíněnému speciálnímu aktivnímu biopovrchu, který prošel početnými výzkumy a klinickými testy, ale i naše výborné zkušenosti s používáním daných implantátů potvrzují tuto úspěšnost.

Potřebujete zubní implantát? Neponechávejte nic náhodě a přijďte na konzultaci k odborníkům. O zubech a implantátech víme všechno.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.