Fixní rovnátka s estetickými zámečky

Tento typ aparátu je někdy také známý jako „keramická rovnátka“, nebo „aparát s keramickými zámečky“.

Stejně jako u klasického fixního aparátu s kovovými zámečky, se i aparát s estetickými zámečky skládá z ortodontických zámečků nalepených na zubech a z ortodontického drátu, který spojuje zámečky a svou pružností postupně upravuje polohu zubů do žádané pozice. K tomuto základu mohou někdy přibýt různá další „zařízení“ napomáhající pohybu zubů (např. pružinky, nebo elastické řetízky). Od klasického fixního aparátu se liší hlavně vzhledem. Kdy díky použitému materiálu takovéto zámečky opticky „splynou“ s barvou skloviny zubu a tím pádem jsou mnohem méně nápadné, než zámečky kovové. Nemusí se vždy jednat o keramiku v pravém slova smyslu, mohou být například i zirkonové. Někdy se jako levné estetické řešení používají i plastové zámečky. Keramické zámečky se vyrábí v mnoha různých variantách. Kromě materiálu se liší i tvarem, velikostí a způsobem upevnění ortodontického drátu v oblouku (nejčastější je upevnění „klasicky“ gumičkami kolem každého zámku. Gumičky někdy mohou působit trochu rušivě, zvlášť pokud dojde k jejich zabarvení jídlem. Další možností jsou tzv. samoligující zámky, kde upevňovací mechanismus je už součástí zámečku a tedy nejsou žádné gumičky potřeba). V naší praxi preferujeme samoligující zámky s nízkou hodnotou tření, jejichž použití snižuje nutný počet návštěv (a tedy šetří jak čas lékaře, tak čas pacienta) a zároveň zaručuje vysokou estetiku bez používání gumiček k připevnění drátu.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Napište nám a termín dostanete do 24 hodin

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.