Prevence ve stomatologii

Schill Dental Clinic služby

Předejděte zubnímu kazu

Čisté zuby se nekazí, praví základní stomatologické pravidlo. Zanedbání stomatologické péče vede k problémům, jejichž řešení je často během na dlouhou trať. Přitom by stačilo nepodcenit prevenci. 

 

Prevence zahrnuje

  • vstupní vyšetření
  • preventivní prohlídka
  • dentální hygiena
  • dětská stomatologie
  • pečetění zubů

Vstupní vyšetření

Vstupní vyšetrení je prvním kontaktem mezi stomatologem a novým klientem. Jeho součástí je řada odborných vyšetření (například RTG nebo OPG přístroji), na základě kterých si lékař udělá přehled o zdravotním stavu pacienta. Díky detailní prohlídce tak může v případě potřeby nasadit léčbu, která je pro daného pacienta nejvhodnější.

 

Preventivní prohlídka

Preventivní prohlídka pro vás nemusí být  strašákem, pokud ji absolvujete pravidelně. Stomatolog kontroluje stav chrupu a parodontu, vzájemné postavení zubů, ústní hygienu a hygienické návyky či stav zubních náhrad.

 

Dentální hygiena

Dentální hygienou rozumíme široký soubor preventivních ošetření, jejichž cílem je předchádzet zubním kazům a dalším onemocněním v ústní dutině. Kromě pravidelné návštevy ordinace dentální hygieny je však důležitá i domácé péče.

 

Dětská stomatologie

Doba, kdy se děti bály chodit do stomatologické ordinace, je už dávno minulostí. Péče o mladé pacienty je velmi specifická, lékař k nim přistupuje s porozuměním a snaží se jim prohlídku co nejvíce zpříjemnit. Dítě by mělo navštívit zubní ordinaci ješte předtím, než pocítí bolest. Účelem první nývštěvy je seznámit se s lékařem a prostředím. Přečtěte si více o dětské stomatologii

 

Pečetění zubů

Pečetění je najčasteji využívaným preventivním zákrokem v dětské stomatologii. Jde o bezbolestnou a neinvazivní proceduru, která dlouhodobě ochrání mléčné zuby mladých pacientů.

 


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.