MENU

Systém preventivních prohlídek

Pravidelné preventivní prohlídky u stomatologa mají svůj význam nejen pro dospělé s trvalým chrupem, ale také pro dětské pacienty s prvními mléčnými zuby. Jsou základním předpokladem zdravých zubů bez kazů a zároveň pomáhají od útlého věku předcházet strachu ze zubařského křesla a vytvářet si správné návyky dentální hygieny. 

Správná ústní hygiena je společně s pravidelnými návštěvami stomatologa základem zdravých zubů bez kazů. Minimální počet preventivních prohlídek se doporučuje dvakrát ročně. Nejen dospělí pacienti, ale také malé děti, u kterých se objevily první zuby, by měly být vedeny k pravidelným návštěvám zubaře. Přestože se u nejmenších pacientů nepředpokládá výrazný výskyt kazů, učí se díky nim pravidelné a správné dentální hygieně, stejně jako pomáhají odbourávat strach z návštěvy zubaře. Ani v případě rentgenového ošetření se rodiče nemusejí obávat o své ratolesti, naopak díky němu je možné odhalit kazy i v jejich počátku a předejít jejich rozšíření a bolestem.

Velký význam mají preventivní prohlídky také pro ženy v průběhu těhotenství, protože mohou výrazně ovlivnit budoucí stav chrupu dětí. Další informace týkající se významu preventivních prohlídek a dotazů, na které by se ošetřující stomatolog měl v jejich průběhu dotazovat, se dozvíte ze záznamu pořadu Sama doma, kde se tématu věnuje MDDr. Hana Velebilová.

Rychlá objednávka

Přijímáme nové pacienty!

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic Praha s.r.o. bude zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Zároveň naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto směrujeme Vaši pozornost na Poučení dotčené osoby, kde se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.