MENU

Úrazy zubů

Zima láká mnoho lidí do hor. Nejen při zimních sportech je třeba dávat pozor na úrazy všeho druhu včetně úrazů zubů. Zub si můžeme nejen narazit, ale v nejhorším případě si ho můžeme vyrazit i s kořenem. Vše má své řešení. O tom, jaké jsou stupně poranění zubu a jaká je nejlepší první pomoc při úrazech zubů, hovořil pan doktor Tomáš Pospíšil v pořadu Sama doma. 

Prolog

Dr. Pospíšil v Sama doma - Schill Dental Clinic

Hlavní téma

Dr. Pospíšil v Sama doma - Schill Dental Clinic

Úrazy zubů jsou nepříjemné v každém věku a je při nich důležitá rychlá první pomoc. U dětí se zohledňuje i to, zda se jedná o úrazy mléčných či stálých zubů. V případě mléčných zubů může nastat problém, pokud dojde ke ztrátě více zubů najednou a dítěti tento defekt může způsobovat problémy při mluvě či při rozmělňování potravy. I mléčné zuby mají své důležité funkce. 


V případě stálých zubů záleží na stupni poranění. Pokud si zub narazíme, nedochází k jeho poškození, na skus je ale citlivý a kolem zubu může být vystouplá dáseň. Je důležité zub sledovat, proto i při naražení zubu doporučujeme vyhledat svého zubního lékaře. Nejčastěji se v praxi setkáváme s uštípnutými zuby. Díky moderním materiálům a technologiím tento defekt dokážeme během velmi krátké doby opravit. V konečném výsledku není poznat, která část zubu byla ulomená. V případě že dojde k vyražení celého zubu včetně kořene, není nic ztraceno a pokud okamžitě vyhledáme lékařskou pomoc, můžeme zub ještě zachránit. Podívejte se na pořad Sama doma, kde se dozvíte, jak postupovat při úrazech zubů a jak se lze před ošklivými úrazy zubů chránit.

Rychlá objednávka

Přijímáme nové pacienty!

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic Praha s.r.o. bude zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Zároveň naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto směrujeme Vaši pozornost na Poučení dotčené osoby, kde se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.