Úrazy zubů

Zima láká mnoho lidí do hor. Nejen při zimních sportech je třeba dávat pozor na úrazy všeho druhu včetně úrazů zubů. Zub si můžeme nejen narazit, ale v nejhorším případě si ho můžeme vyrazit i s kořenem. Vše má své řešení. O tom, jaké jsou stupně poranění zubu a jaká je nejlepší první pomoc při úrazech zubů, hovořil pan doktor Tomáš Pospíšil v pořadu Sama doma. 

Prolog

Dr. Pospíšil v Sama doma - Schill Dental Clinic

Hlavní téma

Dr. Pospíšil v Sama doma - Schill Dental Clinic

Úrazy zubů jsou nepříjemné v každém věku a je při nich důležitá rychlá první pomoc. U dětí se zohledňuje i to, zda se jedná o úrazy mléčných či stálých zubů. V případě mléčných zubů může nastat problém, pokud dojde ke ztrátě více zubů najednou a dítěti tento defekt může způsobovat problémy při mluvě či při rozmělňování potravy. I mléčné zuby mají své důležité funkce. 


V případě stálých zubů záleží na stupni poranění. Pokud si zub narazíme, nedochází k jeho poškození, na skus je ale citlivý a kolem zubu může být vystouplá dáseň. Je důležité zub sledovat, proto i při naražení zubu doporučujeme vyhledat svého zubního lékaře. Nejčastěji se v praxi setkáváme s uštípnutými zuby. Díky moderním materiálům a technologiím tento defekt dokážeme během velmi krátké doby opravit. V konečném výsledku není poznat, která část zubu byla ulomená. V případě že dojde k vyražení celého zubu včetně kořene, není nic ztraceno a pokud okamžitě vyhledáme lékařskou pomoc, můžeme zub ještě zachránit. Podívejte se na pořad Sama doma, kde se dozvíte, jak postupovat při úrazech zubů a jak se lze před ošklivými úrazy zubů chránit.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.