Úrazy zubů u školáků v ČT

Se začátkem školního roku a zahájením různých sportovních kroužků pro děti by se mohlo zdát, že se zvyšuje i riziko úrazů zubů u dětí. Jak tomu skutečně je, zda se obávat úrazu mléčných zubů a co dělat, pokud dojde k vyražení stálého zubu? Na tyto otázky odpovídala v pořadu Sama doma paní doktorka MDDr. Hana Velebilová.

Naše malé ratolesti si v rámci výuky prvních vratkých krůčků musí užít i své první pády a kalamity. To patří ke zdravému dětství a rodiče by tedy měli zachovat chladnou hlavu a pomyslet na moudrost přírody. Ta nám totiž u mléčných zoubků ještě kdejaký úraz odpustí. Nikdy ale nepodceňujte lékařské vyšetření. I u malého incidentu by mohlo dojít k poškození zárodku stálého zoubku, jež leží těsně pod zubem mléčným. Po každém pádu by měla následovat návštěva Vašeho zubního lékaře. U zubu stálého, tedy od šesti let věku dítěte, bychom měli zpozornět. Úraz stálého zubu a náš včasný zásah dle přesně daných pravidel, může doslova zachránit úsměv Vašeho dítěte. Umíte dát první pomoc Vašemu dítěti v případě ztráty zubu? Pokud ne, sledujte pozorně pořad Sama Doma.

Úvodní část (intro)

 

vDr. Velebilová v ČT 2016.09


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.