MENU

Úrazy zubů u školáků v ČT

Se začátkem školního roku a zahájením různých sportovních kroužků pro děti by se mohlo zdát, že se zvyšuje i riziko úrazů zubů u dětí. Jak tomu skutečně je, zda se obávat úrazu mléčných zubů a co dělat, pokud dojde k vyražení stálého zubu? Na tyto otázky odpovídala v pořadu Sama doma paní doktorka MDDr. Hana Velebilová.

Naše malé ratolesti si v rámci výuky prvních vratkých krůčků musí užít i své první pády a kalamity. To patří ke zdravému dětství a rodiče by tedy měli zachovat chladnou hlavu a pomyslet na moudrost přírody. Ta nám totiž u mléčných zoubků ještě kdejaký úraz odpustí. Nikdy ale nepodceňujte lékařské vyšetření. I u malého incidentu by mohlo dojít k poškození zárodku stálého zoubku, jež leží těsně pod zubem mléčným. Po každém pádu by měla následovat návštěva Vašeho zubního lékaře. U zubu stálého, tedy od šesti let věku dítěte, bychom měli zpozornět. Úraz stálého zubu a náš včasný zásah dle přesně daných pravidel, může doslova zachránit úsměv Vašeho dítěte. Umíte dát první pomoc Vašemu dítěti v případě ztráty zubu? Pokud ne, sledujte pozorně pořad Sama Doma.

Úvodní část (intro)

 

vDr. Velebilová v ČT 2016.09

Rychlá objednávka

Přijímáme nové pacienty!

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic Praha s.r.o. bude zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Zároveň naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto směrujeme Vaši pozornost na Poučení dotčené osoby, kde se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.