Záchovná stomatologie

Není nad vlastní zuby

Záchovná stomatologie je klíčovým oborem v zubním lékařství. Jejím úkolem je udržet vaše vlastní zuby živé a zdravé. Zabývá se nejen korigováním zubních defektů (nejčastěji odstraněním kazů plombami či kořenovými výplněmi), ale také prevencí v podobě zapečetění zubů u dětí a podporou profesionální a domácí ústní hygieny.

 

Záchovná stomatologie zahrnuje

Ošetření zubního kazu

Zubní kaz zpočátku nebolí a objevuje se nečekaně. Jedinou možností, jak se ho zbavit, je jeho odstranění spolu s celou poškozenou částí. V začátcích postihuje pouze zubní sklovinu, později však může přerůst až do zuboviny - poškodit zubní dřeň, nebo dokonce celý kořenový systém zubu.

Důležitou roli hraje prevence - zabránění vzniku zubního kazu. Pokud již kaz vzniká a je třeba jeho odstranění, vhodné je využití kvalitních moderních výplňových materiálů. V Schill Dental Clinic využíváme nejrůznější technologie i materiály. Naši školení lékaři vám poradí, která z možností je pro vás nejvhodnější alternativou.

Chci se dozvědět víc o zubním kazu a výplňových materiálech.

 

Endodontické ošetření 

Endodoncie řeší kořenový kanálek zubu. Využívá se tehdy, pokud zubní kaz pronikl k zubnímu nervu a poškodil jeho strukturu. Zub v takovém případě nemá přirozenou schopnost obrany, proto pod dlouhodobým vlivem těchto toxinů odumírá. Stává se křehkým, náchylnějším ke zlomení.

Právě proto je důležité, aby zubař ošetřil kazem poškozený zub co nejdříve. Pokud ani v pozdním stádiu nedojde k ošetření, bakterie se přes odumřelý kořenový kanálek začnou šířit do okolí zubu a poškodí tkáň. Dochází ke ztrátě zubu. Navíc se toxiny krevním řečištěm dostanou do celého těla a mohou tak negativně ovlivnit celkový zdravotní stav pacienta.

Přečtěte si více o ošetření kořenových kanálků.

 

Endodontické ošetření v Schill Dental Clinic

Kvalita práce je pro nás stejně důležitá, jako využívání nejnovějších technologií a materiálů. U nás v ordinaci Schill Dental Clinic využíváme během celého endodontického ošetření RVG přístroj. Pomocí něj je celý proces ošetření snímán a přenášen na obrazovku. Zubař tak získává větší kontrolu nad zákrokem. Inovací je také přístroj na 3D zaplnění kořenového kanálku, který tak zlepšuje efektivitu výkonu, a tím i celkový výsledek práce.

 

Parodontologie

Onemocnění parodontu (závěsného zubního aparátu) se začíná projevovat krvácením z dásní, jejich zánětem doprovázeným nepříjemným zápachem z úst a v konečných stádiích dochází ke kývání se zubů. Při neléčení těchto obtíží může dojít až k jejich ztrátě. Přečtěte si více o tom, proč není dobré onemocnění parodontu podceňovat.

 

Pečetění dětských zubů

Důležitým preventivním zákrokem v rámci záchovné stomatologie je pečetění zubů. Ošetření se provádí zejména u dětí. Jde o základní a ekonomicky výhodnou ochranu před zubním kazem.

Přestože pečetění prodlužuje životnost zubu, nezaručuje, že na zubu už nikdy nevznikne kaz. Je také třeba rozlišovat zdravé a poškozené zuby - zdravé zuby lze pečetit, ty poškozené je třeba ošetřit. Čištění zubů a pravidelná dentální hygiena je pro pacienty po takovém úkonu stejně důležitá, jako pro ty, kteří zapečetěné zuby nemají.


Přečtěte si více o postupu ošetření a péči o zapečetěné zuby.

 


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.