Zubní náhrady - Protetika

Zubné náhrady

Co jsou to zubní náhrady?

Zubní náhrady představují řešení, která dokáže nahradit chybějící zuby. Jejich úkolem je nahradit zub nejen vizuálně, ale i funkčně. Využívají se tehdy, pokud již není žádná možnost zachránit poškozený či jinak problematický zub, případně pokud zub již v zubořadí chybí.

Všechny zubní náhrady se vyhotovují individuálně a přesně na míru pacientovi, tak aby dokonale vyhovovaly klientovi a vyplnily potřebný prostor. Výsledek je proto nejen estetický, ale také praktický. V Schill Dental Clinic využíváme kvalitní materiály, které vám spolu s pravidelnou ústní hygienou a správnou péčí zaručí dlouhou životnost protetické náhrady.  

Možnosti zubních náhrad

V současné době existuje ve stomatologické praxi celá řada možností, jak problém s poškozeným či zcela chybějícím zubem vyřešit. Při výběru vhodné alternativy je však potřeba poradit se s odborníkem, který zná vaši aktuální situaci a dokáže zhodnotit, která z možností je pro vás nejvhodnějším řešením.

Korunky nahrazují původní povrch zubu, protože pokrývají celou viditelnou plochu. Nejčastěji se využívají v případech, kdy je poškozena velká část zubu, který je následkem oslabený. V Schill Dental Clinic používáme systém Cerec, který dokáže vyrobit novou korunku na počkání. Výsledek je pevný, trvanlivý a k nerozeznání od vlastních zubů.

V případě, že zub není poškozen, jednoduchou a estetickou pomůckou jsou fazety. Ty si používají například v případech, kdy došlo k odštípnutí části zubu následkem úrazu, nebo v případě nerovného povrchu zubů. O tom, jak dlouho fazety vydrží, si můžete přečíst zde.

Keramické výplně se využívají zejména po rozsáhlejších vady, pokud nelze zub opravit plombou. Rozeznáváme 3 druhy výplní: inlay (nahrazuje menší část zubu), onlay (nahrazuje větší část zubu), overlay (využívá se na zadní zuby - žvýkací plochy). O tom, co můžete dělat se starými a nehezkými zubními výplněmi, se můžete dočíst zde

Můstek je protetický doplněk, který nahrazuje jeden nebo více poškozených zubů. Jde o náhradu, která je nošena na sousedících zubech, které přemosťuje. Často se využívá například po extrakci zubů, nebo po ztrátě zubu z různých jiných příčin. V zubařské praxi známe několik druhů fixních zubních můstků. To, který můstek je pro vás nejvhodnějším řešením, určí zkušený stomatolog po zhodnocení stavu vašeho chrupu.

Speciální kategorií v rámci zubních náhrad jsou zubní implantáty. Implatát je titanová šroub, který je menším chirurgickým zákrokem zaveden do čelisti. Jeho úkolem je vytvořit stabilní a plně fixovanou základnu pro nový zub. Po zhojení ranky se nasadí zubní korunka, podle potřeby i zubní můstek. Přečtěte si více o výhodách zubních implantátů.

Snímatelné zubní náhrady se v dnešní době moderních technologií využívají pouze jako dočasné řešení. Ve srovnání s fixními náhradami jsou méně praktické a také méně trvanlivé. V praxi je stomatologové využívají například před nasazením finálních náhrad - implantátů či můstků. Pacient se tak může po zákroku zotavovat s na pohled kompletním úsměvem. Rozeznáváme celkové a částečné snímatelné náhrady. Zatímco částečné náhrady doplňují zubní oblouk, a to bez potřeby zabrušování zubů, jejich protějšky - celkové náhrady - jsou určeny pro chrup bez zubů. Taková náhrada je složena z umělých zubů a z tzv. báze, která pokrývá čelistní výběžek. Na fixaci se využívají fixační krémy a lepidla, podložky či adhezní prášek.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.