Přijímáme nové pacienty

Vysněná krása

Příběhy Vysněné krásy. Epizoda 2, Romana.

3 minuty čtení Zveřejněno 5. 4. 2022

Monika (34) je hlavní protagonistkou druhé epizody proměn pořadu Vysněná krása. Podporují jí zde nejen manžel Aleš a oba synové, ale i její maminka Romana, která je naší hlavní hrdinkou. V Schill Dental Clinic jí totiž pomáháme na cestě k vysněným zubům.

Anamnéza Romany skutečně nebyla jednoduchá. Zuby se jí začaly kazit už v osmadvaceti letech, po porodu. Zubař jí tehdy horní zuby obrousil a dal na ně náhradu. Ta vydržela zhruba patnáct let, ale protože Romana byla obětí domácího násilí, náhrada se uvolnila a Romana skončila se snímatelnou zubní protézou, kterou musela dávat na noc do skleničky. Připadala si staře, bylo jí to velmi nepříjemné a styděla se za to.

Proto její dcera Monika projevila přání, zda by se do proměn pořadu Vysněná krása mohla zařadit i její maminka. Odezva byla pozitivní a tak se jí ujal vedoucí lékař našeho zubního centra, MUDr. Alexander Schill. Ten potvrdil, že Romanin případ je opravdu hodně komplikovaný. Romana o zuby přišla v poměrně mladém věku. Dát chrup do pořádku po tolika letech není nemožné, ale je to nesmírně komplikované. Na horní čelisti Romana neměla žádné zuby a nosila celkovou náhradu, ne příliš pohodlnou na každodenní použití. Na dolní čelisti měla pouze několik zubů a bylo jen otázkou času, kdy o ně samovolně přijde. Proto bylo důležité pustit se do práce co možná nejdříve, aby se podařilo zachránit, co se zachránit dá. Bylo ale jasné, že do konce natáčení se léčbu dokončit nestihne. Proto v ní Romana pokračovala i po skončení pořadu Vysněná krása.

MUDr. Alexander Schill jako nejlepší léčebnou variantou označil aplikaci implantátů. Romaně ale v horní  čelisti chyběla kost, do které by se implantáty mohly umísit a tak bylo nutné začít léčbu augmentací (doplněním kosti). Čekalo se, až kost na horní čelisti doroste a v mezidobí MUDr. Schill přistoupil k vytržení zbylých zubů na čelisti dolní a k zavedení implantátů. Bohužel ale nastaly komplikace a jeden z implantátů čelist nepřijala. Nebylo možné pokračovat v aplikaci provizorního můstku a MDDr. Alexandra Braun vysvětlila Romaně další postup. Aby neriskovala přetížení dolní čelisti a ztrátu dalších implantátů, bylo nutné nechat nejdříve zánět odeznít a čelisti dopřát čas se optimálně zhojit. Nakonec se podařilo a léčba úspěšně pokračuje.

Sledovat jí s námi můžete i nadále. V květnu 2022 dojde k dalším zákrokům a o pokračování příběhu vás samozřejmě nepřipravíme.

Štítky

Vysněná krása

Další podobné články

Kariéralidé

Na slovíčko o trendech v moderní stomatologii. Seznamte se, MDDr. Alexandra Braun

Digitální plánování, 3D tisk a intraorální skenování. „To jsou nejnovější trendy v moderní stomatologii, které u nás v Schill Dental Clinic používáme na denní bázi“, uvádí MDDr. Alexandra Braun. MDDr. Alexandra Braun je zkušená lékařka, která se specializuje na záchovnou stomatologii, velké estetické rekonstrukce…

Přečíst článek

Kariéralidé

Vlastní ordinace anebo práce na klinice? V Schill Dental Clinic máte obě výhody.

U nás v Schill Dental Clinic najdete nejen vlastní vybavenou ordinaci, ale i možnost využít silného technologického zázemí a spolupráce s týmem zkušených kolegů, specializovaných v různých oblastech stomatologie. To vám zjednoduší život a umožní jednoduše konzultovat problémy a léčebné postupy. Podle MDDr. Alexandry Braun je práce…

Přečíst článek

KariéraLaboratoř

Hledáme laboranta do naší špičkově vybavené laboratoře Schill Dental Clinic

V Schill Dental Clinic Praha máme skvěle vybavenou interní laboratoř, umístěnou hned vedle ambulancí. Na denní bázi zde připravujeme korunky, zubní náhrady nebo průhledné dlahy pro nejrůznější způsoby použití. Díky naší laboratoři pracujeme lépe a efektivněji. A pozitivně se to promítá i do…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental