Hledáme zkušeného lékaře stomatologa s praxí. Máte zájem se s námi dále rozvíjet?

Zubní korunky

Celokeramické zubní korunky.

2 minuty čtení Zveřejněno 28. 12. 2022

Co jsou celokeramické korunky a kdy a proč se pro ně rozhodnout?

Celokeramická korunka nenahrazuje celý zub, ale jen jeho viditelnou část. Překrývá celou viditelnou část zubu od dásně až po žvýkací plošku zubu. K jejímu nasazení potřebujeme mít vlastní kořen a pahýl zubu, na který se korunka nasadí. Nebo implantát – který je náhradou kořene – na který se korunka našroubuje.

Celokeramické korunky jsou vhodné i pro lidi, kteří jsou alergičtí na kov. A protože jsou vyrobené celé z keramiky, jsou navíc velmi estetické. Mezi další výhody patří jejich hladkost, stálost barvy, chemická odolnost, výborné mechanické vlastnostibiokompatibilita. Současné technologie umožňují dnes vymodelovat celokeramické korunky naprosto k nerozeznání od vlastního zubu.

Kdy je třeba nasadit korunku?

  • při odlomení velké části zubu
  • po ošetření kořenových kanálků, protože takový zub je velmi křehký a potřebuje ochranu v podobě zubní korunky
  • při poškození skloviny kyselinami, léky či skřípěním zubů
  • při vrozených onemocněních skloviny či dentinu
  • z estetických důvodů

Jak dlouho trvá výroba celokeramické korunky?

Nejprve musíte absolovovat vyšetření a konzultaci se zkušeným expertem. Ten posoudí vaší situaci a váš problém, vysvětlí vám možnosti a poradí to nejvhodnější řešení pro vás. Poté následuje ošetření a příprava vašeho zubu, tzn. obroušení.

Jaké jsou následující kroky a možnosti?

  • přesné skenování obroušeného zubu a jeho okolí, následně zadání informace do frézy, která na počkání vyfrézuje zubní korunku, kterou lze ihned nasadit. Tato metoda – CEREC – je jednoznačně nejrychlejší a pro pacienta nepříjemnější řešení. Nicméně není proveditelné vždy a ve všech případech.
  • přesné skenování obroušeného zubu a jeho okolí, zaslání skenu do zubní laboratoře v budově kliniky, kde zubní technik vyrobí přesnou, vysoce estetickou korunku – výroba trvá cca týden
  • odebrání přesných otisků obroušeného zubu a jeho okolí, zaslání otisků do naší vlastní in-house zubní laboratoře, kde zubní technik vyrobí přesnou, vysoce estetickou korunku – výroba trvá cca týden

V případě výroby korunky v laboratoři budete mít provizorní, tj. dočasnou korunku.

Existuje několik typů celokeramických korunek, naši zkušení doktoři dokonale znají všechny typy materiálů a jejich indikace, můžete jim důvěřovat a nechat si poradit.

Celokeramické korunky děláme na míru každému pacientovi. Objednejte se na konzultaci, najdeme pro vás to správné řešení.

Štítky

Zubní korunky

Další podobné články

ChirurgieEstetická rekonstrukce

Celková rekonstrukce chrupu.

Pokud máte špatně postavené zuby a váš chrup tak není zcela funkční, kvalitu vašeho života může změnit k lepšímu rekonstrukce chrupu. Ta je také řešením pro komplikované případy, kdy jsou zuby silně poškozené kazy, úrazem nebo v důsledku nejrůznějších onemocnění. Co obnáší rekonstrukce…

Přečíst článek

Zubní chirurgie v Praze

Zubní chirurgie je jednou z hlavních specializací Schill Dental Clinic Praha. Mezi hlavní zákroky zubní chirurgie patří: implantace (náhrada chybějícího kořene zubu, poté aplikujeme nový zub k nerozeznání od vašich původních zubů) extrakce (vytržení zubu) a resekce kořenového hrotu (odstranění konce zubního kořenu)…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental