MENU

Endodoncie – kořenové kanálky

Léčení kořenových kanálků

Kdy je potřebná endodoncie?

K endodontickému ošetření se přistupuje v případě, kdy zubní kaz pronikl k zubnímu nervu a začal poškozovat jeho strukturu. Zubní nerv nemá schopnost obrany, a proto při dlouhodobém vlivu toxinů bakterií zubního kazu odumírá.  Jestliže ani v tomto stadiu nezasáhne zubař, bakterie se přes kořenový kanálek šíří do okolí zubu, poškozují tkáň  kostního lůžka a prostřednictvím krevního řečiště mohou časem negativně ovlivnit také celkový zdravotní stav pacienta.

Včasné odstranění odumřelé tkáně a úspěšné ošetření kořenových kanálků zub zachrání a stomatolog se nemusí rozhodovat pro jeho extrakci.

Endodoncie u Schill Dental Clinic

V Schill Dental Clinic je celé endodontické ošetření snímáno pomocí RVG přístroje (radioviziografie) a přenášeno na obrazovku u zubního křesla. Tímto způsobem získává stomatolog možnost přímé kontroly, což samozřejmě zvyšuje kvalitu práce. Na závěr ošetření je vyčištěný kořenový kanálek vyplněn kvalitním a dobře těsnícím materiálem.

V současnosti existuje více technik, kterými lze kořenové kanálky zaplnit. Používají se různé materiály i rozdílný způsob jejich aplikace do kanálku. Ve výsledku se tyto techniky od sebe liší právě těsností, s jakou kořenový kanálek uzavírají. Správná technika je klíčem k úspěchu léčby. Nekvalitní a netěsnící výplň umožní prosakování zbylých mikrobů z kanálku do kostního lůžka kolem zubu. Vznik nového nebo nehojení původního „váčku“ bude přirozeným důsledkem tohoto jevu.

Naše doporučení:

Jelikož endodonticky ošetřený zub není vyživován tak jako předtím, časem se stává křehkým a náchylným ke zlomení. K tomu se přidružuje i viditelné ztmavnutí povrchových struktur.  To všechno jsou důvody, pro které vám stomatologové Schill Dental Clinic doporučují  jiné řešení, než je běžná zubní výplň. Kvalitní keramická korunka zvýší stabilitu zubu a vyřeší i estetický problém;

Rychlá objednávka

Přijímáme nové pacienty!

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic Praha s.r.o. bude zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Zároveň naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto směrujeme Vaši pozornost na Poučení dotčené osoby, kde se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.