Přijímáme nové pacienty

Zubní implantáty

Implantáty včera a dnes

2 minuty čtení Zveřejněno 21. 10. 2022

Nápad implantovat náhradní zuby je mnohem starší, než byste si mohli myslet. Zmínky o prvních zubních implantátech se datují od roku 600 před naším letopočtem v Mayské civilizaci. Tehdy k tomuto účelu používali úlomky mušlí.

V průběhu dějin byly zaznamenány další různé materiály použité jako zubní implantáty, např. slonovina, kámen ale i dřevo. Kolem roku 1700 přišel na scénu Dr. John Hunter, který spolupracoval s vykrádači hrobů a implantoval svým pacientům zuby nebožtíků. To samozřejmě nelze považovat za dobrou lékařskou praxi, nicméně právě Dr. Hunter byl autorem prvních detailních popisů anatomických struktur čelisti.

Na základě moderních vědeckých poznatků můžeme dnes konstatovat, že žádný z historicky použitých postupů ani materiálů nebyl vhodný a neměl mnoho šancí na úspěch. V lidském těle totiž provokoval silnou reakci imunitního systému, jehož důsledkem bylo nepřijetí implantátu.

Od padesátých let 20. století výzkum v oblasti implantologie rychle postupoval. Nemalé úsilí a prostředky byly investovány do vývoje materiálů, vhodných na výrobu implantátů. Imunitní odpověď organizmu je díky tomu minimalizována. Tyto materiály v ústech pacienta nekorodují, neuvolňují se z nich do těla žádné toxické látky a ani nevyvolávají alergické reakce. Pacienti tak mohou absolvovat vyšetření i léčbu bez problémů a zdravotních rizik.

Průkopníkem ve vývoji materiálu a povrchu implantátů byl Dr. Straumann ze Švýcarska. Dělal rozsáhlé výzkumy a inspiroval se materiály používanými při velkých ortopedických operacích. Založil firmu, která nese jeho jméno a která je od roku 1954 lídrem ve vývoji implantátů.

V Schill Dental Clinic pracujeme s titanovými implantáty s aktivním biopovrchem, právě od značky Straumann. To zaručuje 99% úspěšnost zákroku a také doba hojení se výrazně zkracuje.

Běžná doba hojení a srůstu implantátu s kostí je kolem 4 měsíců. U prémiových implantátů značky Straumann se tato doba zkracuje na období 4 až 6 týdnů. Děje se tak právě díky speciálnímu aktivnímu biopovrchu těchto titanových implantátů, který prošel četnými výzkumy a klinickými testy. Úspěšnost těchto implantátů můžeme potvrdit i my na základě vlastních dlouholetých zkušeností s jejich aplikací v rámci našich léčebných postupů.

Potřebujete zubní implantát? Nenechte nic náhodě a přijďte na konzultaci k odborníkům. O zubech a implantátech víme v Schill Dental Clinic všechno.

Štítky

Zubní implantáty

Další podobné články

ChirurgieEstetická rekonstrukce

Celková rekonstrukce chrupu.

Pokud máte špatně postavené zuby a váš chrup tak není zcela funkční, kvalitu vašeho života může změnit k lepšímu rekonstrukce chrupu. Ta je také řešením pro komplikované případy, kdy jsou zuby silně poškozené kazy, úrazem nebo v důsledku nejrůznějších onemocnění. Co obnáší rekonstrukce…

Přečíst článek

Zubní chirurgie v Praze

Zubní chirurgie je jednou z hlavních specializací Schill Dental Clinic Praha. Mezi hlavní zákroky zubní chirurgie patří: implantace (náhrada chybějícího kořene zubu, poté aplikujeme nový zub k nerozeznání od vašich původních zubů) extrakce (vytržení zubu) a resekce kořenového hrotu (odstranění konce zubního kořenu)…

Přečíst článek

Kariéralidé

Na slovíčko o trendech v moderní stomatologii. Seznamte se, MDDr. Alexandra Braun

Digitální plánování, 3D tisk a intraorální skenování. „To jsou nejnovější trendy v moderní stomatologii, které u nás v Schill Dental Clinic používáme na denní bázi“, uvádí MDDr. Alexandra Braun. MDDr. Alexandra Braun je zkušená lékařka, která se specializuje na záchovnou stomatologii, velké estetické rekonstrukce…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental