Neviditelná rovnátka

Invisalign

Pěkný a zdravý úsměv je vysněnou metou nejednoho z nás. Vyhovující řazení zubů je důležité nejen z estetického hlediska, ale zejména z hlediska praktického. Mnoho pacientů zápasí s problémy, které dnešní stomatologie a ortodoncie dokážou vyřešit během několika měsíců. Klíčem k řešení problémům s vyrovnáváním zubů, křivostí, stěsnáním nebo mezerou v zubořadí se tak stává stále populárnější inovativní nástroj - Invisalign.

Výhody Invisalign

  • je přesný a šetrný k zubům
  • zuby zatěžuje méně než fixní rovnátka
  • je praktický
  • jde o aktivní léčbu - výměna dlah zajišťuje neustálý pohyb zubů
  • je účinným nástrojom pre děti, mládež i dospělé
  • je vhodný i pro parodontologické pacienty
  • dokáže posouvat zuby i dozadu
  • jednoduché čištění
  • možnost využívat i v průběhu dne (můžete bez problémů jíst či pít)

Jak funguje Invisalign a jak se vyrábí?

Invisalign je novou a pohodlnou alternativou fixního rovnátkového aparátu s možností dlahy vyndavat. Tyto dlahy jsou počítačově vyráběny v laboratořích a tištěné na speciální 3D tiskárně.

Jsou vyrobeny na míru a s detailní přesností, tak aby zajistily efektivní výsledek. Ke každé dláze je nejprve vytvořen model, který se sice nedostane k pacientovi, ale díky němu lze maximálně přizpůsobit a zefektivnit potřebné pohyby zubů. Po úvodní kontrole a odebrání otisků je pacientovi představena propracovaná 3D modifikace léčebného plánu, která přesně vysvětlí, o kolik stupňů, milimetrů a jakým směrem se má zub posunout.

Mechanismus, který Invisalign využívá, dokáže mnohé odchylky řešit mnohem výhodněji. Fixní rovnátka hýbou zuby nejprve jedním směrem a následně druhým. Dlahový systém Invisalign obepne zub a tlakem ho nutí posunout podle vytvořené dláhy. Invisaling dokáže posouvat zuby i o 3mm dozadu, což klasický fixní aparát neumožňuje.

Více se o rovnátkách dočtete na stránce o ortodoncii.

 

Kolik dláh budeme potřebovat?

Počet dlah, které jsou potřebné k dosažení požadovaného výsledku, je u každého pacienta velmi individuální. Závisí na potřebných úkonech, či počátečním stavu. Běžně se počet dlah pohybuje v rozmezí 30-40 kusů. Pacient si dlahy většinou mění sám, přibližně každých 10 dní. Výhodou je, že není nutné pravidelně navštěvovat stomatology či ortodontisty, přesto je pohyb zubů kontrolovaný mnohem detailněji, než při použití fixního aparátu.

Invisalign a zubní náhrady

Mnoho lidí s implantáty nebo zubními můstky se rovnátkům Invisalign vyhýbá, protože předpokládají, že není vhodnou alternativou pro jejich problém.

Přestože odborníci doporučují nejprve provést pohyb zubů, a následně provést protetické práce, je možné vyrovnávat zuby i se zasazeným zubním implantátem. Implantát se označí jako zub, se kterým se nehýbe. Počítačová technologie tedy bude při výpočtech pracovat pouze s okolními zuby. Pohyb zubů je však omezen postavením zubní náhrady.

 

Na co se nejčastěji ptáte?

V stomatologické praxi rozeznáváme několik druhů Invisalign strojků.
Comprehensive – nejpoužívanější metoda Invisalign strojků pro běžné pacienty
Teen – vhodný pro děti a teenagery a mladých lidí, jejichž čelist stále vyvíjí
Light – využívá se v případech lehkého vykřivení předních zubů, nebo dalších menších odchylkách

Dlahy snímatelného strojku Invisalign jsou pevné a přesně obepínají zuby. Na to, abyste mohli po několika dnech přejít z jedné dlahy na druhou je třeba pravidelné nošení - tj. 20-22 hodin denně. Zub potřebuje tento čas na to, aby se uvolnil v kosti, posunul se a provedl potřebný pohyb. Po tom, co takový pohyb nastane (tedy po přibližně 8-10 dnech), je možné přejít na další dlahu.

Každý chrup je jiný a zápasí s různými problémy a nedostatky. Invisalign je inovativním řešením nejen při náročných zákrocích, dokáže pomoci v nejrůznějších případech. Neváhejte a objednejte se na prohlídku, kde vám představíme možnosti a navrhneme řešení.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.