Hledáme zkušeného stomatologa, zubní sestru instrumentářku a recepční. Máte zájem se s námi dále rozvíjet?

Náš tipPrevence

Jak má vypadat správný zubní kartáček?

2 minuty čtení Zveřejněno 10. 9. 2021

Čím zajímavější, tím lepší? Naopak! Pro zubní kartáček platí, že čím jednodušeji vypadá, tím lépe.

V obchodech a drogériích vídáme každý den velké množství různých zubních kartáčku. Mají různě vysoké štětiny, gumové „vychytávky“ a podobně. To, co by mělo zaujmout naše oko je pravý opak, a to zubní kartáček s nejobyčejnějším vzhledem.

Hlavička zubního kartáčku by měla být malá s rovně střiženými štětinami. Je velmi důležité, aby čistilo co nejvíce štětin, v nejlepším případě všechny. Každý z nás má různě široká nebo úzká ústa, proto bychom při výběru měli hledět na velikost hlavičky. Existuje několik druhů, jsou užší i širší, ale stále se všechny řadí do skupiny menších hlaviček. Zde je pár ukázek.

Další otázkou je, zda si vybrat tvrdý nebo měkký kartáček. Odpověď zní měkký! Plak, který se nachází v dutině ústní je tak měkký, že je možné ho setřít i kapesníčkem, proto k jeho odstranění není třeba tvrdých štětin a ani velký tlak. Pokud na zubech cítíte povlak, který ani po urputném čištění nelze odstranit, jedná se nejspíše o zubní kámen, který už člověk není schopný doma odstranit a je nutné navštívit dentální hygienu.

Někteří výrobci rozdělili měkkost svých kartáčku do několika kategorií. Zde je pár příkladů rozdělení.

CURAPROX

  • 5460
  • 3960
  • 1560

TEPE

  • X-soft
  • Soft
  • Medium

U správné péče o zuby nepomůže pouze vhodný výběr kartáčku. Zubům je třeba dopřávat i regulérní dentální hygienu, při které se užívají takové prostředky, které běžně k dispozici na trhu pro neodborné použití nejsou. Na pohodovou a bezbolestnou dentální hygienu se k nám můžete pohodlně objednat.

Štítky

Náš tipPrevence

Další podobné články

Služby

Špičkoví zubaři pro celou rodinu v Schill Dental Clinic Praha.

Není zubař, jako zubař. Navíc platí, že skvělá zubařská péče není jen o řešeních, když nastanou problémy. Je o celkovém a dlouhodobém přístupu, který zahrnuje vše od preventivních prohlídek, přes dentální hygienu a ortodoncii až po implantologii a chirurgii. Je důležité najít zubaře, který rozumí potřebám…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental