Hledáme zkušeného stomatologa, zubní sestru instrumentářku a recepční. Máte zájem se s námi dále rozvíjet?

Čištění kanálkůZubní kazy

Jak probíhá ošetření zubního nervu

2 minuty čtení Zveřejněno 13. 4. 2020

Ošetření zubního nervu, správněji zubní dřeně (endodoncie), je zákrok, jehož cílem je odstranění infikované zubní dřeně. Její odstranění musí být úplné, jinak může i zbylá zdravá dřeň začít nekrotizovat. Díky nejnovějším technologiím v Schill Dental Clinic je endodoncie bezbolestná.

Odstranění nervu ze zubu a co takový zákrok obnáší

Mezi základní úkony endodoncie patří čištění, kónické tvarování, hermetické vyplnění a zejména dezinfekce kořenových kanálků.

Konzultace a diagnostika:

Konzultace a diagnostika se stomatologem je jeden z nejdůležitějších kroků. Charakter zánětu zubní dřeně může být různý, a proto k diagnostice přistupujeme důkladně. Díky ní navrhneme co nejlepší způsob léčby vzhledem k rozsahu a bolestivosti zánětu.

Anestezie:

Endodoncie v Schill Dental Clinic probíhá v lokální anestezii, abychom eliminovali bolestivost během zákroku, protože jinak by byl tento zákrok určitě bolestivý.

Odstranění kazu:

Odstranění kazu je základem úspěšné endodoncie. Právě kaz je příčinou nahromaděných infikovaných mikroorganismů. V případě zanícené zubní dřeně do ní kaz často hluboko zasahuje. Tehdy je před samotnou endodoncií odstranění kazu jedinou možnou volbou.

Čištění a dezinfekce kořenového kanálku:

K provedení úplné endodoncie je nutné zprůchodnit kanálek, jehož délka je přibližně 10–30 mm a šířka 0,2–2 mm. V této části se infikovaná zubní dřeň musí odstranit a prostor vypláchnout dezinfekčními prostředky, které zajistí likvidaci choroboplodných bakterií.

Vyplnění kořenového kanálku:

Po protažení, rozšíření a následné dezinfekci kořenového kanálku přistupujeme k vyplnění. Hermetická (vzduchotěsná) výplň kořenových kanálků může být tvořena např. pastou v podobě tzv. Sealer a gutaperči. Při vyplňování kořenových kanálků je důležité zaplnit všechny výstupy z kořenového kanálku, aby byla výsledná situace opravdu hermetická.

Ošetření korunky:

Po dostatečném ošetření kořenového kanálku je nutné ošetřit i korunkovou část. Endodoncie se provádí zejména z důvodu, že je zub poničen hlubokým zubním kazem. Proto je zub oslabený, a navíc se při zpřístupnění kořenového kanálku odstraní další část tvrdých zubních tkání, což ještě více snižuje mechanickou odolnost zubu. Tím pádem je jednoduchá výplň zubu nevhodná. Přijatelnou alternativou je aplikace korunky či onlay výplně.

Štítky

Čištění kanálkůZubní kazy

Další podobné články

zubní laboratoř

Zubní korunky

Zub na počkání. Jaké jsou typy zubních korunek a jak zvolit tu nejvhodnější?

Na trhu existuje několik druhů zubních korunek, které se liší svými vlastnostmi a materiály. Výběr „nejlepší“ zubní korunky závisí na vašich konkrétních potřebách a požadovaném výsledku. Abyste se v džungli zubních korunek lépe zorientovali, přinášíme vám přehled některých běžně používaných typů: Kovové korunky…

Přečíst článek

Dentální hygiena

Skvělá dentální hygiena. Precizní a zevrubná péče v ordinacích Schill Dental Clinic Praha.

Na profesionální dentální hygienu možná už pravidelně chodíte. Není ale dentální hygiena jako dentální hygiena. Někde trvá déle, někde kratší dobu. Není to ale jen o délce ošetření, ale zejména o jeho preciznosti. Proto se průběh i výsledky mohou snadno lišit pracoviště od…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental