Keramické výplně

Schill Dental Clinic - Primár pracuje na keramických výplniach

Co jsou keramické výplně?

Při větších kazech a zlomených částech zubů se jako náhrada zubní tkáně často využívají keramické výplně. Plní nejen estetickou funkci, což znamená, že jsou k nerozeznání od vlastního zubu, ale takto vytvořená náhrada části zubu má i výborné mechanické vlastnosti a je trvanlivá. Jde totiž o pevný keramický materiál v barvě zubu s podobnou strukturou, jakou má skutečný zub.

 

Kdy využíváme keramické výplně?

Úkolem keramických výplní je nahradit poškozenou část zubu. Ve srovnání s keramickou korunkou jsou méně pevné, avšak zároveň jsou velmi šetrné vůči zbývajícím tkáním, protože není nutné další broušení. Mají dlouhou životnost a splňují i nejpřísnější estetická kritéria.

 

Podle velikosti rozlišujeme 3 druhy keramických výplní:

  • inlay je výplň, kterou používáme při nahrazování malé části zubu
  • onlay je výplň, kterou používáme při nahrazování větší části zubu
  • overlay slouží k vyřešení stavu, kdy nahrazujeme jen žvýkací plochu, používá se tedy na zadní zuby

Velmi dobré vlastnosti přináší onlay systém. Používá se hlavně na zadní zuby a oblíbený je především keramický. Ze zubu se zbrousí taková část, jako by se dělala jakákoli jiná plomba. Následný postup je však odlišný. Současná moderní technika umožňuje s pomocí počítačově řízené technologie vytvořit takovou zubní "plombu" během několika minut. Následně se onlay nalepí na zub a případně upraví podle potřeby.

 

Fazety na počkání

V Schill Dental Clinic používáme systém CEREC, pomocí kterého vytvoříme novou keramickou výplň na počkání během jediné návštěvy naší ordinace. To znamená, že už nemusíte chodit kvůli danému ošetření ke stomatologovi na vícekrát: nejdříve si něchat dělat otisky, pak nosit provizorní korunky, a na nové zuby čekat minimálně týden. Díky této unikátní technologii můžete mít nový zub na počkání.

 

Na co se nejčastěji ptáte

Pokud se zub nedá opravit plombou, řešením je keramická výplň. Nebo když se vám zub zlomil - byť přední, právě pomocí technologie CEREC® víme, jak zubu rychle vrátit tvar, původní podobu, funkčnost a dostatečnou stabilitu. To, jaká výplň je vhodná právě pro vás, můžete zjistit na konzultaci s jedním z našich odborníků.

Předpokladem dlouhé životnosti zubní plomby je zachování správného postupu. Během ošetřování je nezbytné postupovat podle přesně stanovených pravidel. Při jejich dodržení má každá plomba velmi dobrý předpoklad pro dlouhou životnost. Přesto jsou však nejlepší zkušenosti s inlay - onlay systémem.

Nevyhovující zubní výplně mohou být nahrazeny novými materiály v barvě zubů, jako je kompozitní výplň (bílá zubní výplň), nebo porcelánová inlay. Porcelánové inlaye jsou nejtrvalejší - esteticky i funkčně. U větších ztrát části zubu je možné překrytí celého zubu korunkou. Korunky jsou zapotřebí u mrtvých zubů, které jsou jimi i chráněné.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.