MENU

Péče o chrup v pokročilém věku

Zuby, stejně jako celý organismus, stárnou. Opotřebovává se zubní tkáň, zuby se zkracují, žloutnou, prosychá dentin a postupem času se ztenčuje vrstva zubní skloviny. Proto by péče o ně měla být s přibývajícím věkem zvýšená nejen kvůli prevenci parodontózy, ale i dalším onemocněním. Jak pečovat o zuby v pozdějším věku? Existuje souvislost mezi stavem chrupu a dalšími onemocněními? Jaké jsou možnosti v zubních náhradách? Na tyto otázky odpovídala MDDr. Hana Velebilová v pořadu Sama doma. 


Ve zralejším věku klesá možnost vzniku zubního kazu, ale zvyšuje se pravděpodobnost vzniku různých parodontózních onemocnění, proto by se v čištění zubů i v pravidelných návštěvách zubaře a dentální hygienistky nemělo polevovat, naopak. Parodontózní onemocnění jsou zrádná v tom, že člověka nic nebolí, ale později může být nemile překvapen. Onemocnění tkání v jakémkoli stádiu způsobuje průnik bakterií do krevního oběhu, což může zvyšovat riziko dalších onemocnění např. infarktu, a zvyšuje se i riziko při operačních zákrocích a transplantacích. 


V dnešní době díky moderním technologiím je možné zpomalit stárnutí zubu. Lze také provést rekonstrukci celého úsměvu či nahradit jen jeden zub zubním implantátem. Není samozřejmostí, že zuby ztrácíme a je důležité snažit se tomu předejít právě pravidelnými návštěvami zubaře a dentální hygienistky. Povídejte se na vysílání pořadu Sama doma, ve kterém se dozvíte, jak pečovat o zuby v seniorském věku.

Prolog

Hlavní téma

Rychlá objednávka

Přijímáme nové pacienty!

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic Praha s.r.o. bude zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Zároveň naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto směrujeme Vaši pozornost na Poučení dotčené osoby, kde se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.