Péče o chrup v pokročilém věku

Zuby, stejně jako celý organismus, stárnou. Opotřebovává se zubní tkáň, zuby se zkracují, žloutnou, prosychá dentin a postupem času se ztenčuje vrstva zubní skloviny. Proto by péče o ně měla být s přibývajícím věkem zvýšená nejen kvůli prevenci parodontózy, ale i dalším onemocněním. Jak pečovat o zuby v pozdějším věku? Existuje souvislost mezi stavem chrupu a dalšími onemocněními? Jaké jsou možnosti v zubních náhradách? Na tyto otázky odpovídala MDDr. Hana Velebilová v pořadu Sama doma. 


Ve zralejším věku klesá možnost vzniku zubního kazu, ale zvyšuje se pravděpodobnost vzniku různých parodontózních onemocnění, proto by se v čištění zubů i v pravidelných návštěvách zubaře a dentální hygienistky nemělo polevovat, naopak. Parodontózní onemocnění jsou zrádná v tom, že člověka nic nebolí, ale později může být nemile překvapen. Onemocnění tkání v jakémkoli stádiu způsobuje průnik bakterií do krevního oběhu, což může zvyšovat riziko dalších onemocnění např. infarktu, a zvyšuje se i riziko při operačních zákrocích a transplantacích. 


V dnešní době díky moderním technologiím je možné zpomalit stárnutí zubu. Lze také provést rekonstrukci celého úsměvu či nahradit jen jeden zub zubním implantátem. Není samozřejmostí, že zuby ztrácíme a je důležité snažit se tomu předejít právě pravidelnými návštěvami zubaře a dentální hygienistky. Povídejte se na vysílání pořadu Sama doma, ve kterém se dozvíte, jak pečovat o zuby v seniorském věku.

Prolog

Hlavní téma


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.