Hledáme zkušeného stomatologa, zubní sestru instrumentářku a recepční. Máte zájem se s námi dále rozvíjet?

Péče o zuby v létě

Sedm tipů pro krásný letní úsměv

2 minuty čtení Zveřejněno 28. 6. 2023

Léto je tu a s ním i doba prázdnin, výletů a dovolených. Abyste si léto mohli vychutnat naplno, přinášíme pár jednoduchých tipů pro zdravý a krásný úsměv. Jdeme na to! Ať vás na výletě na Zubštejn ani u moře zuby nebolí!

  1. Nepodceňujte důležitost pravidelného čištění zubů. Čistěte si zuby minimálně dvakrát denně po dobu minimálně dvou minut. Používejte zubní kartáček s měkkými štětinami a zubní pastu obsahující fluorid.
  2. Používejte zubní nitě a mezizubní kartáčky. Ústní hygiena nezahrnuje pouze čištění zubů, ale také používání zubní nitě nebo vhodného mezizubního kartáčku. Používání těchto pomůcek pomáhá odstranit zbytky jídla a plaku mezi zuby, kam zubní kartáček nedosáhne.
  3. Nezapomeňte na ústní vodu nebo ústní spray. Používání ústní vody nebo ústního spreje může být skvělým doplňkem k čištění zubů a používání zubní nitě či mezizubního kartáčku. Pomáhají odstranit bakterie a zanechávají svěží pocit v ústech.
  4. Nepřehánějte to se sladkým či kyselým. Omezení příjmu potravin bohatých na cukr a kyseliny je klíčové pro zdraví zubů. Sladké a kyselé potraviny mohou podporovat růst bakterií a zubní plaku, což může vést k zubnímu kazu. Snažte se omezit konzumaci sladkých a kyselých potravin, jako jsou sladkosti, limonády, citrusové plody a energetické nápoje.
  5. Vyvarujte se příliš studených či horkých nápojů. Extrémně ledové nápoje nebo naopak velmi horká káva nebo čaj nepřivedou vaše zuby do pohody. Prudké změny teploty mohou oslabit zubní sklovinu a vést k jejímu poškození.
  6. Pijte hodně vody, abyste udrželi svou ústní dutinu hydratovanou. Voda pomáhá vyplavovat bakterie a udržuje vás hydratované, což je důležité pro celkové zdraví ústní dutiny.
  7. Navštivte zubaře na preventivní prohlídku a nezapomeňte ani na profesionální dentální hygienu. Profesionální čištění a kontrola zubů a dásní jsou důležité pro udržení zdraví ústní dutiny. Pomáhají včas odhalit a řešit případné problémy se zuby a dásněmi. A tím pádem předejít komplikacím a bolesti zubů o dovolené.

Užijte si léto s úsměvem od ucha k uchu, objednejte se do Schill Dental Clinic na pravidelnou prohlídku a dentální hygienu.

Štítky

Péče o zuby v létě

Další podobné články

Služby

Špičkoví zubaři pro celou rodinu v Schill Dental Clinic Praha.

Není zubař, jako zubař. Navíc platí, že skvělá zubařská péče není jen o řešeních, když nastanou problémy. Je o celkovém a dlouhodobém přístupu, který zahrnuje vše od preventivních prohlídek, přes dentální hygienu a ortodoncii až po implantologii a chirurgii. Je důležité najít zubaře, který rozumí potřebám…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental