Chirurgické zákroky

Chirurgické zákroky

Všechny zákroky na jednom místě

Chirurgické zákroky na zubech, čelistech a měkkých tkáních ústní dutiny provádíme na denní bázi. Mezi nejčastější patří:

  • implantace (nahrazení chybějícího kořene zubu)
  • extrakce (vytržení zubu)
  • resekce korenového hrotu (odstranění konce zubního kořene)
  • replantace (opětovné vložení zubu do zubního lůžka)
  • autotransplantace (přenos vlastního zubu na jiné místo)
  • preprotetická chirurgie (úprava zubního lůžka)
  • parodontální chirurgie (plastický zákrok na parodontu)
  • excize (chirurgické odstranění tkaniva, nádoru v celku)

Implantace zubů

Pokud přijdete o zub, mnohé problémy tím jen začínají. Mezera v zubním oblouku je nejen neestetická, ale způsobuje i zhoršenou funkci chrupu. Nezatížená kost čelisti navíc začíná tzv. „ustupovat“. Moderním řešením náhrady chybějícího zubu je použití zubního implantátu. Implantát je titanový nebo titan-zirkonový předmět, který nahrazuje chybějící kořen zubu.

 

Extrakce (vytrhnutí) zubů

Jde o odstranění zubu z jeho zubního lůžka mechanickým působením. Tento zákrok se provádí v případě, že se již zub nedá zachránit.

 

Resekce kořenového hrotu

Slouží k odstranění zánětlivých ložisek, která se do hrotu kořene dostala zubním nervem a nedala se odstranit obvyklou léčbou kořenového kanálku.

 

Replantace

Jde o opětovné vsazení nechtěně odstraněného zubu (např. po nehodách nebo úrazech častých třeba u sportovců). Pokud zub a kost není zcela poškozena, zub je možné opětovně vsadit na jeho původní místo v kostním lůžku. Čerstvý, právě ztracený zub, je dobré přepravovat ve slinách nebo v mléce v uzavřené nádobě.

 

Autotransplantace

Využívá se zejména u mladých pacientů, kteří přijdou předčasně o stoličky. Zuby moudrosti umíme autotransplantovat zpět do původního místa. V jiných případech se používá implantace.

 

Preprotetická chirurgie

Jde o jednu z možností stomatologické chirurgie, která upravuje podmínky při protetice. Hovoříme o chirurgických zákrocích, které zlepšují podmínky pro protetiku, a tak zaručují delší životnost práce a lepší čištění. Kdysi se věnovala pouze aktivitám před zákrokem, dnes zahrnuje i úkony během zákroku a po něm.

 

Parodontální chirurgie

Paradontální chirurgie se považuje za plastický zákrok. Týká se nejen parodontálních pacientů v akutním stavu, ale i vyléčených pacientů, kteří již mají ztrátový defekt. Souvisí s chirurgií týkající se protetických prací.

 

Exceze

Zahrnuje zákroky od vyříznutí kousků sliznice a tkáně až po odstranění velkých nádorů. Zubař pod lokálním znecitlivěním odstraní např. nadbytečné části tkáně, okraje rány apod.

 

 

Na co se najčasteji ptáte

Nejdříve vám popíšeme celý proces, řekneme vám, co je důležité dodržovat po zákroku a vysvětlíme vám vše, co vás bude o zákroku zajímat. Je pro nás důležité, abyste věděli, že jste v dobrých rukou a nemáte se čeho obávat. Všechny tyto zákroky provádíme v lokální, případně celkové anestezii s použitím kvalitních materiálů a nejnovějších technologií.

I nejlépe provedený chirurgický zákrok s sebou může přinášet otok nebo bolesti. Po každém z těchto zákroků od nás pacient dostane prostředek na tišení bolesti ​​​​​​​na první den po operaci. Užívání dalších léků je však dobré konzultovat s lékařem, protože některé volně dostupné léky proti bolesti podporují krvácení, a nejsou proto vhodné. Odpovědné chování po chirurgickém zákroku ve značné míře podporuje úspěšnost tohoto zákroku. Je vhodné dočasně se vyhnout alkoholu a nikotinu. Oblast podrážděnou chirurgickým zákrokem je vhodné chladit (zvenku) studenými obklady na zmírnění otoků.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.