MUDr. Alexander Schill

Strach z bolesti a zákroků u zubaře?

3 minuty čtení Zveřejněno 14. 4. 2023

MUDr. Alexander Schill s pacientem

Všichni se bojíme bolesti. A někdo se bojí i zubaře. Mnohdy je to dáno předchozími negativními zkušenostmi pramenícími z dětství. Mnozí z nás si nesou obavy a strach ze stomatologických ošetření v sobě z minulosti. A někteří z nás mají strach z neznámého, anebo prostě nemají rádi jakákoliv ošetření v oblasti hlavy. Ošetření zubů zkrátka není něco, na co se většina z nás upřímně těší.

Jak pracujeme se strachem pacientů u nás v Schill Dental Clinic?

Pacientům věnujeme starostlivou péči a důkladnou osvětu. Víme, že stomatologické zákroky jsou mnohdy velmi komplikované a náročné. Proto je důležité v klidu, trpělivě a důkladně vysvětlit pacientovi co ho čeká, aby si uměl představit, jak se bude zákrok odehrávat, jakým způsobem budeme jeho problém řešit a na co se má připravit. Díky tomuto přístupu se nám daří uvést lidi do klidu už od vstupu na recepci, kde se každému dostane milého přijetí a péče. V tomto duchu postupujeme i dále, citlivě k vám přistupuje celý náš tým lékařů, sestřiček i zubních hygieniků.

Bolest je velmi subjektivní pojem. Jak moc vás něco bolí se nedá přesně a objektivně měřit. Není to jako se zvážit nebo změřit, přesně na kilogram nebo centimetr. Každý bolest vnímá jinak, ne každý zvládá několika hodinové zákroky a nedá se proto předem odhadnout, jak budeme na komplexní stomatologický zákrok reagovat. Právě proto je velmi důležitý citlivý přístup, osvěta a  psychická příprava.

Řešte problémy se zuby včas, nenechte je zajít příliš daleko a svěřte se do rukou odborníků.

MUDr. Alexander Schill je zastáncem tohoto přístupu a tato filozofie se stala jedním z pilířů přístupu Schill Dental Clinic k pacientům.

Co vám v tomto ohledu vzkazuje MUDr. Schill? Nemějte strach, přijďte včas, nenechte zajít váš problém se zuby příliš daleko. Čím dříve přijdete, tím jednodušší bude váš problém vyřešit.

Strach můžeme rozdělit do tří skupin.

  • strach z bolestivého zákroku – běžně je každý zákrok pod lokální anestézií – tedy bezbolestný. V případě potřeby a nebo komplikovanějších zákroků se pak dá účinně vyřešit celkovou anestezií 
  • strach z bolesti po zákroku – u rozsáhlých a náročných zákroků je pravděpodobnost diskonfortu a bolestivých pooperačních stavů větší. Zároveň ale platí, že pokud se jakýkoliv zákrok provede dostatečně šetrně, pravděpodobnost nepříjemných bolestivých komplikací se snižuje. Dostanete od nás poučení, jak po extrakci anebo zubní chirurgii o sebe doma pečovat a čehu se vyvarovat.  Je dobré být připraveni na to, co vás čeká a svěřit se do rukou zkušenému chirurgovi.
  • strach z návštěvy zubní ambulance – je přirozené mít obavy, když vás něco bolí. Navíc, stomatologické ošetření v je prováděno ve vaší bezprostřední blízkosti, v dutině ústní. Snadno se proto můžete cítit exponovaní a strach je tady zcela pochopitelný. Proto k vám přistupujeme citlivě, s pochopením všech vašich obav. I my se čas od času ocitneme v zubařském křesle jako pacienti, proto vám rozumíme.

Neodkládejte návštěvu zubaře. Nebojte se a přijďte včas. Objednejte se k nám na konzultaci a vstupní prohlídku.

Štítky

MUDr. Alexander Schill

Další podobné články

Čištění kanálkůPrasklý zub

Stomatologický mikroskop

V Schill Dental Clinic díky stomatologickému mikroskopu poskytujeme nadstandardní péči a pacienty ošetřujeme s mimořádnou přesností a precizností. Mikroskop nám umožňuje zvětšit oblast zákroku až dvacetšestkrát. Od roku 2010 jsme začali používat, kromě lupových brýlí, také špičkové dentální mikroskopy. Ty nám umožňují zvýšit…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental