Hledáme zkušeného stomatologa (m/ž), ortodontistu (m/ž), recepční (m/ž) a dentálního hygienistu (m/ž) Máte zájem se s námi dále rozvíjet?

Proměny

Americký úsměv. Příběhy proměny v Schill Dental Clinic Praha.

3 minuty čtení Zveřejněno 5. 10. 2023

Příběhy proměny v Schill Dental Clinic Praha.

Pán kolem padesátky, upravený a milý sympaťák. Přišel si k nám do Schill Dental Clinic pro zdravý, krásný a zářivý úsměv. Měl jasno od první minuty. “Přál bych si takový ten klasický american smile pane doktore”, prohlásil neochvějně hned poté, co usedl do zubařského křesla při vstupní prohlídce.

Povídali jsme si o tom s MDDr. Jakubem Scheerem, jeho ošetřujícím lékařem.

Jaká byla cesta našeho pacienta k americkému úsměvu?

Úspěšná 😃 Náš pacient má ze svého nového úsměvu a opravených zubů velkou radost. A to je hlavní. Léčba trvala dlouho a nebyla úplně jednoduchá, výsledek ale stojí určitě za to.

Co všechno jste řešili?

Řešili jsme jak tvar, tak zabarvení zubů. Pán měl vrozenou vadu skusu – kousal “hrana na hranu” – a nikdy v minulosti to nebylo řešeno rovnátky. Bohužel. Kdyby býval nosil rovnátka, zuby by se mu dostaly do správné polohy a kousal by správně. Zuby by si nezkousal a nezničil. Tím, jak člověk kouše “hrana na hranu”, se zuby opotřebují, odštěpují a ničí…

Jakého výsledného efektu chtěl náš pacient dosáhnout?

Pacient chtěl estetický úsměv, proto jsme se snažili dosáhnout při rekonstrukci velikosti a tvaru původních zubů. Vzhledem k defektu skusu pacienta nebylo možné zuby dostavět, protože tam nebyl potřebný prostor.

Jaké jsou varianty řešení?

Rovnátka jsou vždy nejlepší řešení – posuneme zuby tam, kam potřebujeme. Některých zubů se tak díky tomu při léčbě vůbec nemusíme dotknout. V tomto případě bychom řešili jen šest předních zubů.

Náš pacient s rovnátky nesouhlasil. Navíc vzhledem k tomu, že potřeboval vyřešit problémy také se zadními zuby, k alternativnímu postupu zde byly objektivní indikace.

Pro jaké řešení jste se tedy rozhodli?

Opravit a dostavět zadní zuby a zvýšit skus. Tím se zvětší prostor pro dostavbu předních zubů. Navíc, náš pacient toužil po skutečně bílém americkém úsměvu a ani opakované bělení nefungovalo dle jeho očekávání. Proto jsme to řešili keramickými korunkami a overlay (keramické žvýkací plošky) na zadních zubech a fazetami na předních zubech.

Jaký byl postup léčby?

Nejprve proběhla zevrubná dentální hygiena a první bělení.

Následovala oprava zubů. U několika postižených zubů jsme čistili kanálky a připravovali zuby na korunky a overlay. Dva zuby se trhaly a byly zavedeny implantáty. Na zadních zubech jsou korunky / overlay keramické práce. Na přední zuby jsme aplikovali fazety.

Jak dlouho léčba trvala?

Relativně dlouho, protože po vytržení zubů jsme museli zhruba 3 měsíce čekat na zahojení ran před zavedením implantátů. Pak jsme museli čekat další tři měsíce na zhojení implantátů. Období čekání jsme využili k tomu, že jsme dali do pořádku všechny ostatní zuby a postupně je připravili na okorunkování. Po zhojení implantátů jsme zuby postupně okorunkovali a poté aplikovali fazety. Léčba celkově trvala zhruba rok.

Před:

 

Po:

Středy zubních oblouků nesedí úplně symetricky. Je to proto, že bychom museli hodně zbrousit zdravé zuby, aby se fazety daly nasadit zcela rovně a symetricky. Je to malá estetická nedokonalost, ale pacient s tím souhlasil a preferoval – je to méně invazivní, nebrousí se zdravý zub, jen velmi jemně. V tomto případě jsme jemně brousili přední stranu zubů – cca 0,5mm a méně – a pak jsme aplikovali fazetu.

Uvažujete o krásnějším úsměvu i vy? Objednejte se na konzultaci.

Štítky

Proměny

Další podobné články

Čištění kanálkůPrasklý zub

Stomatologický mikroskop

V Schill Dental Clinic díky stomatologickému mikroskopu poskytujeme nadstandardní péči a pacienty ošetřujeme s mimořádnou přesností a precizností. Mikroskop nám umožňuje zvětšit oblast zákroku až dvacetšestkrát. Od roku 2010 jsme začali používat, kromě lupových brýlí, také špičkové dentální mikroskopy. Ty nám umožňují zvýšit…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental