Hledáme zkušeného stomatologa (m/ž), ortodontistu (m/ž), recepční (m/ž) a dentálního hygienistu (m/ž) Máte zájem se s námi dále rozvíjet?

Vysněná krása

Příběhy Vysněné krásy. Epizoda 8, Radka.

3 minuty čtení Zveřejněno 17. 5. 2022

Naší zatím poslední protagonistkou v pořadu Vysněná krása je devětačtyřicetiletá Radka. Pracuje jako strážná u městské policie. Má a sebou jedno nevydařené manželství. Z manžela, se kterým má dvě – nyní již dospělé – děti, se vyklubal gambler a alkoholik. Navíc nasekal dluhy a ty musela Radka za něj splácet. Po rozvodu sice měla další známost, ale přítel byl o deset let mladší a po čase se rozešli.

Radčiným celoživotním problémem jsou její zuby.  Ve dvanácti letech jí přední zuby vytrhli a od té doby musela nosit mezerník, který před okolím – dokonce i před manželem – celou dobu tajila. Bylo to nepříjemné, nepohodlné, neatraktivní a Radka se za to velmi styděla. Dodnes je přesvědčena o tom, že to byla chyba zubařky. Navíc se údajně ztratila i její karta a rodiče jí v dětství nepomohli tento problém řešit. Jeden chybný zákrok v dětství a lhostejnost jí tak poznamenaly na celý život. Zuby se staly pro Radku tabu. Dlouhých 37 let toužila po krásném úsměvu a zdravých zubech a nakonec se rozhodla vše řešit. S podporou dcery Hanky se přihlásila do pořadu Vysněná krása.

Během své cesty za vysněnými zuby Radka nejvíce času strávila u nás v Schill Dental Clinic. Po úvodní prohlídce u MUDr. Schilla podstoupila podrobná vyšetření, RTG a CT snímky. Ukázalo se, že její problémy jsou opravdu vážné a jejich řešení bude velmi komplikované a náročné. Radka se musela obrnit trpělivostí a doufat, že všechno půjde podle plánu. MUDr. Alexander Schill se komplikovaného případu nezalekl a pustil se do práce.

Místo dvou vytržených předních zubů bylo nutné aplikovat implantáty. Ale vzhledem k problémům s čelistní kostí bylo nejdřív nutné provést zákrok doplnění kosti (tzv. augmentace). Poté bylo nutné vyčkávat, až doplněná kost doroste a zahojí, aby se do ní mohly dát čepy. Radka musela nakonec vyčkat o šest týdnů déle, než bylo možné přistoupit k aplikaci provizorních korunek. Práce na předních zubech a estetická valorizace úsměvu ale úspěšně pokračovaly. Po půl roce léčby Radka podstoupila návštěvu u MDDr. Jakuba Scheera, který jí provizorní korunky na přední zuby aplikoval, aby mohla být na finále pořadu se šťastným úsměvem. Před aplikací definitivních korunek Radka bude muset podstoupit ještě bělení zubů (podle jejich finální barvy se budou vyrábět i finální korunky) a doplnění několika chybějících zubů.

Situace zadních zubů byla ale bohužel mnohem komplikovanější a řešení problémů jednoznačně náročnější. Bude zapotřebí odstranit jeden další zadní zub a s použitím různých technik provést augmentaci (tzn. doplnění) chybějící kosti. Odhadem práce na další rok až rok a půl. Bylo jasné, že tento typ rekonstrukce se do konce pořadu Vysněná krása nestihne. Radka byla zdrcená. Když MUDr. Schill viděl její smutek a bolest, zželelo se mu jí a rozhodl se jí pomoci a její celoživotní sen o krásných zdravých zubech splnit. Veškeré práce a opravy budou pokračovat i po skončení natáčení pořadu. A my budeme u toho. Takže příběh Radky budete moci sledovat s námi až do konce.

„Bez úsměvu není člověk a já už bych jím ráda byla. Děkuji, pane doktore.“

 

Štítky

Vysněná krása

Další podobné články

Čištění kanálkůPrasklý zub

Stomatologický mikroskop

V Schill Dental Clinic díky stomatologickému mikroskopu poskytujeme nadstandardní péči a pacienty ošetřujeme s mimořádnou přesností a precizností. Mikroskop nám umožňuje zvětšit oblast zákroku až dvacetšestkrát. Od roku 2010 jsme začali používat, kromě lupových brýlí, také špičkové dentální mikroskopy. Ty nám umožňují zvýšit…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental