all on 4 / all on 6Zubní implantáty

Implantáty all on 4 / all on 6

4 minuty čtení Zveřejněno 3. 3. 2023

Přišli jste o některé anebo všechny zuby a sníte o jiném řešení než snímatelné protéze?

Pokud jste přišli o více zubů, nebo dokonce o všechny, máme pro vás řešení v podobě systému all on 4/all on 6.

Jedná se o systém, při kterém se v jedné návštěvě do čelisti zavedou 4 nebo 6 implantátů a následně se zhotoví dočasná, později definitivní náhrada, která může nahradit celý zubní oblouk.

Jedná se o estetické a zejména pohodlné řešení, které vám radikálně zvýší kvalitu života. Umožní vám se opět pořádně najíst a smát se s krásným úsměvem z plných plic.

Jak to probíhá?
Prvním krokem je precizní vyšetření. Jeho součástí je rentgenový snímek a CT vyšetření (obojí provedeme u nás v Schill Dental Clinic), aby specialista posoudil všechny potřebné anatomické charakteristiky: strukturu, poměry a vzdálenosti. Naším cílem je, aby náhrada byla stabilní a abyste v budoucnu mohli pohodlně jíst a nic vás netlačilo.

Po detailním vyšetření následuje zavedení implantátů. Zákrok probíhá v lokální anestezii a je bezbolestný. Vyhotovíme vám dočasnou zubní náhradu. Podle toho, o jaký typ náhrady se jedná, trvá její provedení od jednoho dne po týden. Srozumitelně vás poučíme o tom, co dělat a nedělat po zákroku, aby hojení proběhlo co nejlépe.

Za týden od zákroku přijedete na kontrolu.

Po zhruba 6 týdnech vás čeká kontrola speciálním přístrojem, který měří pevnost vhojení implantátů. Bude-li vše v pořádku, odebereme otisky a začínáme s výrobou definitivní zubní náhrady. Její zhotovení trvá přibližně týden.

Zajímá vás, jak celý proces implantace vypadá?

Podívejte se na video, které nám poskytla společnost Straumann, přední výrobce kvalitních zubních implantátů, se kterými u nás v Schill Dental Clinic pracujeme.

Jaké jsou typy možných náhrad?
Lékař na základě vyšetření navrhne nejvhodnější postup pro vás. Samozřejmě, postup nezáleží jen na zdravotním stavu, ale také na vašich preferencích, představách a finančních možnostech. Po skloubení všech aspektů přistoupíme k dohodě a vytouženému úsměvu už nic nestojí v cestě. Co se týče typů náhrad, existuje několik možností:

  • Kovokeramický nebo zirkonový můstek – jedná se o fixně připevněnou, velmi estetickou náhradu, kterou nelze vyjímat z úst. Většinou musí být připevněna na 6 implantátech. Výhodou je, že jelikož je ukotvená na více implantátů, je stabilnější a zároveň podporuje zdravý kostní metabolismus. Tak nedochází k úbytku kosti. Náhrada je z pevného materiálu, který svými vlastnostmi připomíná vlastní zuby.
  • Pryskyřičná náhrada – nasazuje se na implantáty, kde drží pevně, ale dá se sundat. Může být připevněna na 4 implantátech. Jedná se o estetické řešení, jehož výhoda je i v tom, že se dá dobře čistit. Ve srovnání s kovokeramikou či zirkonem se jedná o méně pevný materiál, ale na druhou stranu, v případě poškození její oprava snadnější.

V případě potřeby můžeme protézu upevnit dokonce i jen na dva implantáty. Její výhoda oproti běžné snímatelné protéze je to, že se přichytí o tyto dva implantáty a dokonale pevně sedí. Můžete se tedy s chutí najíst, smát se, povídat si. Neodírá dásně, nepadá, „nelétá“ v ústech.

 

Je all on 4 / all on 6 vhodný pro každého?
Absolutní kontraindikací je právě probíhající léčba ozařováním nebo chemoterapií. V ostatních případech je možné nastavit léčbu tak, abychom dosáhli nejlepších výsledků i u pacientů, kteří trpí nějakým celkovým onemocněním.

 

Proč Schill Dental Clinic?
Víme co děláme a umíme to. Se systémy all on 4/ all on 6 máme dlouholeté zkušenosti. Máme odborně zdatné a velmi zručné chirurgy, kteří úspěšně zvládli i případy, které jiní vzdali. Další výhodou je možnost absolvovat všechna vyšetření pod jednou střechou. V našem centru disponujeme i vlastní laboratoří, takže zubní technik se podílí na interních procesech a je pro něj díky tomu snazší vybrat dokonalý tvar zubů a barvy. Při zkouškách ho upozorníme, pokud někde něco nesedí a může zuby upravit i na počkání. Při výrobě dokonalé zubní náhrady je nezbytné, aby zubař o pacientovi komunikoval přímo se zubním technikem.

 

Objednejte se na vstupní vyšetření a objevte možnosti léčby vhodné právě pro vás.

Štítky

all on 4 / all on 6Zubní implantáty

Další podobné články

Čištění kanálkůPrasklý zub

Stomatologický mikroskop

V Schill Dental Clinic díky stomatologickému mikroskopu poskytujeme nadstandardní péči a pacienty ošetřujeme s mimořádnou přesností a precizností. Mikroskop nám umožňuje zvětšit oblast zákroku až dvacetšestkrát. Od roku 2010 jsme začali používat, kromě lupových brýlí, také špičkové dentální mikroskopy. Ty nám umožňují zvýšit…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental