Jak utišit bolest zubu během karantény

Bolí Vás právě teď zub? Nebojte se nám zavolat, poradíme Vám během otevíracích hodin určených pro urgentní případy, v pracovních dnech od 10:00 do 15:00.

Jednoduchými otázkami zjistíme, zda bude nutná návštěva ambulance, nebo Vám poradíme, jak si bolest zmírnit doma.

CHLAZENÍ – ANO NEBO NE?

Obecně na bolest zubu chlazení pomáhá. V některých případech však může chlad situaci zhoršit. Stává se tak v případě velmi hlubokého kazu, kdy už zubní kaz velmi dráždí dřeň a ta začíná reagovat, tehdy může bolest utišit spíše teplo. Když už je dřeň zcela zanícená a začíná se tvořit hnis, teplo bolest zhoršuje a zub je potřeba chladit. Vyzkoušejte sami, zda Vám úlevu přinese chlad nebo teplo, a podle toho se zařiďte; zub Vám nejlépe poradí, co pomůže.

Bolest zubu

BUDÍ VÁS V NOCI BOLEST ZUBU?

Trochu úlevy by mohlo přinést spaní s hlavou ve zvýšené poloze čili dát si pod hlavu dva polštáře, aby se zmírnilo překrvení v dané oblasti.

 

ČEMU SE VYHÝBAT?

V případě hlubokého kazu může pomoci omezení konzumace sladkých jídel.

 

BOLÍ MĚ ZUB NEBO DÁSEŇ?

Někdy zanícená dáseň imituje bolest zubu, tehdy pomůže čištění mezizubním kartáčkem, případně aplikovat na mezizubní kartáček gel s obsahem chlorhexedinu (volně dostupný v lékárně, gel aplikovat maximálně po dobu dvou týdnů). Abyste si ale domácí péčí neublížili, nejlepší je vždy zavolat a poradit se. Jsme tu pro Vás.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.