Přijímáme nové pacienty

Estetická rekonstrukcelidézáchovná stomatologieZubní implantáty

Technologie nám umožňují dělat kouzla.

3 minuty čtení Zveřejněno 29. 8. 2022

Jak? Zeptali jsme se MDDr. Alexandry Braun.

Díky technologickému vybavení a efektivní spolupráci s laboratoří se nám lékařům zrychluje práce, což je pohodlné pro pacienta i pro nás lékaře.  Vezměte si například situaci, kdy pacientovi můžeme říct. Pan doktor vám zaimplantoval. My to naskenujeme a otiskneme v laborce, ta pošle data do Microdentu (spolupracující technologické laboratoři), kde nám během dne navrhnou provizorní můstek na implantáty a pošlou připravená data. My je vytiskneme v naší 3D tiskárně, laborant můstek opracuje, upraví, naleští a vybarví tak, aby byl připravený přesně na míru pro pacienta.  Jde nám o to, aby provizorium bylo nejen funkční, ale i estetické. Vy si přijdete zítra nebo maximálně pozítří. V méně komplikovaných případech odcházíte se zuby dokonce i v ten stejný den.

A to nemluvím o jedné korunce. Jedná se i o pacienty, kteří přijdou bezzubí a během jednoho nebo dvou dnů odcházejí ozubení.

Jedná se samozřejmě o provizoria, která budou pacienti nosit v průběhu léčby a hojení. Ale poskytují plně funkční i estetické řešení. To jsou věci, které lidem doslova mění život. Je to neuvěřitelné, co vše my lékaři již dnes dokážeme a jaké možnosti pomáhat a léčit v dnešní době máme.

Pro mě, jako pro lékaře, je neskutečné moci takto čarovat. Je to úžasný pocit. Přestavte si, že přijde pacient, který je utrápený z toho, že se už dvacet let pořádně nenajedl. Má snímatelnou nebo částečně snímatelnou protézu, kterou si na noc dává do kelímku, a která se mu natolik hýbe v puse, že není schopen normálně fungovat. Už se i vzdal… jí jen měkkou stravu a hrozně rád by se zakousl do pořádného kusu masa nebo do křupavého jablíčka. A vy mu to umožníte. A on se na sebe dívá po zákroku do zrcadla a je tak nesmírně šťastný, že se může konečně zase najíst a začít opět normálně fungovat. Že se může smát, aniž by se styděl za to, co má v puse.  Je to neuvěřitelně krásný pocit. A my lékaři máme možnosti pomoci lépe a rychleji právě díky technologiím.

„Pro mě to je neskutečně krásné mít možnost člověku takto pomoci se dostat kam chce a splnit mu nějaké přání. Samozřejmě to má určité limity a někdy musíme dělat kompromisy a je to o domluvě s pacientem. Ale to, že my lékaři dnes můžeme více méně na počkání někomu udělat nový chrup, je naprosto fantastické. Jak pro pacienta, tak pro nás lékaře. Pro nás lékaře je to nesmírně motivující a uspokojující.“, říká MDDr. Alexandra Braun.

„Není nic horšího, když víte, kam to můžete dopracovat a co všechno můžete udělat, ale nemáte ty nástroje k tomu to opravdu udělat. To je naopak velmi frustrující. Já osobně si to s mým nastavením mysli ani vůbec nedokážu představit. Vědět, že něco můžu udělat, že jsem schopná to udělat, a že se to dá udělat, ale já s tím nic neudělám… to je opravdu bezmoc. Tím, že máme k dispozici technologie znamená to, že dokážeme spoustu věcí, které bychom jinak stěží dokázali a to je naprosto fantastické. Jinými slovy se to se nedá ani popsat“, uzavírá Alexandra Braun.

 

Štítky

Estetická rekonstrukcelidézáchovná stomatologieZubní implantáty

Další podobné články

Kariéralidé

Na slovíčko o trendech v moderní stomatologii. Seznamte se, MDDr. Alexandra Braun

Digitální plánování, 3D tisk a intraorální skenování. „To jsou nejnovější trendy v moderní stomatologii, které u nás v Schill Dental Clinic používáme na denní bázi“, uvádí MDDr. Alexandra Braun. MDDr. Alexandra Braun je zkušená lékařka, která se specializuje na záchovnou stomatologii, velké estetické rekonstrukce…

Přečíst článek

Kariéralidé

Vlastní ordinace anebo práce na klinice? V Schill Dental Clinic máte obě výhody.

U nás v Schill Dental Clinic najdete nejen vlastní vybavenou ordinaci, ale i možnost využít silného technologického zázemí a spolupráce s týmem zkušených kolegů, specializovaných v různých oblastech stomatologie. To vám zjednoduší život a umožní jednoduše konzultovat problémy a léčebné postupy. Podle MDDr. Alexandry Braun je práce…

Přečíst článek

KariéraLaboratoř

Hledáme laboranta do naší špičkově vybavené laboratoře Schill Dental Clinic

V Schill Dental Clinic Praha máme skvěle vybavenou interní laboratoř, umístěnou hned vedle ambulancí. Na denní bázi zde připravujeme korunky, zubní náhrady nebo průhledné dlahy pro nejrůznější způsoby použití. Díky naší laboratoři pracujeme lépe a efektivněji. A pozitivně se to promítá i do…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental