Parodontologie

Paradontologie je jedním z klíčových oborů stomatologie.
Zabývá se léčením parodontitidy, lidově nazývané i paradentóza.


Co je to parondontitida?

Parodontitida je chronické zánětlivé onemocnění parodontu (t. j. závěsného aparátu zubu), které často vede ke ztrátě zubu. Včas diagnostikovanou parodontitidu dokážeme úspěšně léčit. V případě ztráty zubu ho dokážeme plnohodnotně nahradit, a to i v případě, kdy již došlo k úbytku kosti. Během jedné návštěvy vám kost doplníme, abychom mohli zavést implantát, který zub nahradí.

Jak se projevuje parodontitida?

V začátcích se parodontitida projevuje krvácením, otokem dásní, postupně zánětem, který doprovází nepříjemný zápach z úst. V pozdějších stádiích, když dovolíte zánětu šířit se více do hloubky, začne ubývat z kosti, dásně ustoupí a obnaží se kořeny zubů. Posledním stádiem parodontitidy je uvolněný zub, který nakonec vypadne.

Existuje účinný způsob prevence?

Parodontitidu způsobuje plak, který se tvoří na povrchu zubu a není odstraněn. Základem prevence je tedy správná a pravidelná ústní hygiena, a to doma i v ordinaci dentálního hygienika. Důležitá je i správná životospráva. Pokud nevíte, jak správně pečovat o chrup doma, navštivte naši zubní ordinaci.

Na co se nejčastěji ptáte?

Parodontitidu je třeba léčit včas a omezit tak její další progres. Pacienti, kteří mají k tomuto onemocnění sklon, by neměli podceňovat profesionální dentální hygienu, kterou je třeba podstoupit několikrát do roka. Je to prevence ztráty zubů. Toto ošetření provádí dentální hygienistka a je bezbolestné.

V Schill Dental Clinic využíváme moderní přístroj Key Laser. Zákroky s tímto přístrojem jsou velmi šetrné a téměř bezbolestné. Ve srovnání s jinými metodami způsobuje laser menší krvácení i rychlejší hojení případných ran. Laser prostřednictvím speciálního nástavce přesně vyhledá a odstraní zubní kámen i přítomné bakterie. Přístroj je speciální tím, že zubní kámen najde i tam, kde ho pouhým okem nevidíme. Celý proces se děje bez poškození zubu nebo tkání v jeho blízkosti.

Jednou z možností, jak pomoci s parodontitidou, je provedení chirurgického zákroku k zabránění ústupu dásní. Tento zákrok se odborně nazývá frenulektomie. Spočívá v tom, že stomatochirurg přeruší silný tah horního nebo dolního rtu, který negativně ovlivňuje pevnost zubů v lůžku, způsobuje postupné oddalování dásní, a tím ubývání kosti.

Pokud dojde ke zničení kosti v okolí zubu a tím ke ztrátě její stability, chirurgickou intervencí (zákrokem) dokážeme tento problém vyřešit. Chybějící kostní tkáň a zvýšení pevnosti zubů realizujeme s použitím vysoce kvalitních náhradních kostních materiálů.

Odhalelené zubní krčky mohou být citlivé a způsobovat i estetický problém. Chirurgická stomatologie nabízí i různé formy plastik měkkých tkání dutiny ústní. Všechny vedou k úpravě parodontologické problému. Naši zubní chirurgové vám tento problém vyřeší.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.