Zubní implantáty

Zubní implantáty v Schill Dental Clinic Praha umíme. Příběh paní Romany se šťastným koncem.

5 minut čtení Zveřejněno 9. 6. 2023

pani Romana ukončila léčbu

Paní Romanu si možná pamatujete z televizního pořadu Vysněná krása. Její příběh na jaře roku 2022 vysílala televize Prima. Její případ byl komplikovaný, protože paní Romana potřebovala celkovou rekonstrukci chrupu na horní i dolní čelisti. Proto léčba pokračovala i po skončení vysílání pořadu a v Schill Dental Clinic jsme jí úspěšně završili v květnu 2023.

Paní Romana se dnes usmívá a je jak na obláčku. Její příběh má šťastný konec a z toho máme všichni velkou radost. Potkali jsme se po její poslední návštěvě u nás v Schill Dental Clinic a celá zářila.

Jaký byl průběh léčby?

Chirurgickou část léčby měl na starost náš vedoucí lékař, MUDr. Alexander Schill. Je to zkušený chirurg, implantolog, s více než 25 lety zkušeností. Po zaimplantování převzal paní Romanu do péče MDDr. Jakub Scheer a zahájil protetickou část léčby – tj. doplnění zubů. Bohužel paní Romana měla problém s jedním implantátem, který se správně nepřihojil a to celou léčbu zkomplikovalo.

To se stává opravdu zřídka (statisticky vzato pouze v 1-2% případů), naprostá většina případů – tj. 98% – probíhá bez problémů

Říká Jakub Scheer a dodává: „Pokud se implantát nezahojí a tělo ho nepřijme, musíme přistoupit k explantaci, tj. vyjmutí implantátu. Před opětovným zavedením implantátu je nutné vyčkat, než se rána zahojí. V naprosté většině případů je další pokus úspěšný.“

Není se proto čeho bát. Pokud máte problém se zuby a bojíte se tak rozsáhlého zákroku, máme pro vás pár tipů, jak na to a proč si vybrat právě Schill Dental Clinic:

  • Svěříte se do rukou skvělých odborníků. Lékařů, kteří mají dlouholeté zkušenosti se zubní chirurgií, implantologiímoderní fixní protetikou. Vysvětlí vám podrobně průběh léčby a podají veškeré informace ohledně zákroku. Tak budete přesně vědět co vás čeká, s čím počítat a na co se připravit.
  • Nemusíte se bát bolesti, všechny velké zákroky provádíme v celkové anestezii pod vedením zkušeného anesteziologa MUDr. Roberta Šachla.
  • Pečujeme o vás v moderním dentálním centru, kde najdete silné zázemí, moderní přístrojemateriály, nejnovější diagnostické vybavenívlastní laboratoř.
  • Dostanete nejkvalitnější implantáty na trhu. Pracujeme s implantáty Straumann a Meisinger. V případě špičkových implantátů značky Straumann se pak délka léčby výrazně zkracuje, a to díky jejich jedinečným vlastnostem.
úspěšná rekonstrukce chrupu paní Romany

MDDr. Scheer a paní Romana při závěrečné kontrole. Nyní už jen prevence 🙂

Po ukončení léčby jsem paní Romaně položili pár otázek.

Co bylo pro vás osobně nejtěžší při rozhodování zdali léčbu podstoupit?

Pro mě nejtěžší bylo právě to rozhodnutí do toho jít.

Čeho jste se bála před zahájením léčby nejvíce?

Nejvíc jsem se bála první operace. Nevíte, co vás čeká. Nevíte, jak budete reagovat, jestli to vydržíte. Ale člověk musí v sobě najít sílu a překonat to. Ano, komplikace mohou nastat, to je ale strašně individuální. A dopředu to nikdy nevíte. Výsledek stojí za to, snažte se proto váš strach překonat a objednejte se k zubaři včas. Když vaše problémy se zuby necháte zajít příliš daleko, je to mnohem složitější.

Šla byste do toho znovu?

Hodně jsem o tom přemýšlela. Ale určitě ano. Porotože ten pocit, kdy odcházíte celistvá, s novými zuby, je prostě úžasný. Nejen kvůli estetice, ale hlavně, kvůli funkčnosti. Konečně se pořádně a bez problému najíte, aniž byste museli přemýšlet, jestli můžete. Prostě se zakousnete. 

Co bylo tedy první jídlo, které jste si po dokončení léčby dala?

Celé roky jsem snila o bifteku. Ale nakonec jsem si dala tatarák s topinkami. Bylo to úžasné. Vychutnala jsem si opečený chlebík opravdu s chutí. 

Co vám při tak dlouhé léčbě pomáhalo nejvíc?

Je důležité mít dobré zázemí a kolem sebe lidi, kteří vás podpoří a dodají sílu. Personál byl na 150%. Informace od lékařů, péče sester i ostatního personálu kliniky byly pro mě nesmírně cenné.

Co byste vzkázala lidem, kteří mají problémy se zuby a mají strach je řešit?

V první řadě bych jim vzkázala, ať se nebojí bolesti. Anestezie je aplikovaná při všech zákrocích, takže vás nic nebolí. Lékaři vám vše vysvětlí a tak budete vždycky vědět, co a jak se bude dít dál. Je důležité všechny strachy překonat. Poprat se s tím, protože výsledek za to stojí.

Co byste vzkázala týmu Schill Dental Clinic?

Klobouk dolů a velké díky celé klinice. Všem lékařům, sestřičkám, recepčním, laborantům i zubním hygienistům.

Každé ráno jsem šťastná a při pohledu do zrcadla se prostě začnu usmívat. Slibuji, že se o mé nové zuby pečlivě starat, přesně tak, jak jste mě to učili. Chci, aby mi takhle krásné a zdravé vydržely co nejdéle.

Děkuji za příležitost, kterou jste mi dali, abych nastartovala další fázi mého života. Držte se a buďte i dál tak úžasní.

úspěšná rekonstrukce chrupu paní Romany

úspěšná rekonstrukce chrupu paní Romany

Štítky

Zubní implantáty

Další podobné články

Čištění kanálkůPrasklý zub

Stomatologický mikroskop

V Schill Dental Clinic díky stomatologickému mikroskopu poskytujeme nadstandardní péči a pacienty ošetřujeme s mimořádnou přesností a precizností. Mikroskop nám umožňuje zvětšit oblast zákroku až dvacetšestkrát. Od roku 2010 jsme začali používat, kromě lupových brýlí, také špičkové dentální mikroskopy. Ty nám umožňují zvýšit…

Přečíst článek

Spolupracujeme

Pořad na Prima TV Spolupracujeme s TV Prima na pořadu Vysněná krása

Sledujte své zubaře na Instagramu

schilldental