Zubní korunky

na počkání

Zubné korunky na mieru

CO JSOU TO ZUBNÍ KORUNKY?

Zubní korunky jsou funkční i estetickou náhradou poškozených zubů. Od klasických zubních plomb se liší tím, že pokrývají celou viditelnou plochu zubu od dásně až po jeho vrchní část, čímž nahrazují celý původní povrch. Korunky na rozdíl od plomb působí jako "kleště", které z obou stran svírají zub, čímž zpevňují jeho strukturu.

Korunky plní tři základní funkce

  • posilňují strukturu oslabeného zubu
  • navracejí mu původní tvar
  • zlepšují estetickou podobu

Kdy je vhodné sáhnout po zubní korunce?

  • velká část povrchu zubu je poškozená​​​
  • struktura je narušena v důsledku mechanického poškození (prasknutí, odlomení části zubu)
  • jako ochranu oslabených zubů
  • při nedostatku původní zubní hmoty (např. v důsledku častého plombování)


Jaké druhy korunek známe?

V současnosti lze zubní korunky rozdělit do tří skupin podle materiálu, z nichž jsou vyrobeny. Nejpoužívanějšími typy korunek jsou:

Na jejich výrobu se používá slitina zlata nebo jiných kovů. Výhodou je jejich dlouhá životnost a také fakt, že jsou nejméně náchylné na mechanické poškození a nejméně poškozují protilehlé zuby, které přicházejí s korunkou do kontaktu. Zřejmou nevýhodou je estetické hledisko, neboť není možné přizpůsobit jejich barvu přirozené barvě chrupu. Z tohoto důvodu se nejčastěji používají na nejméně viditelné části ústní dutiny.

Celoporcelanové korunky z vizuálního hlediska nejpřirozeněji nahrazují původní chrup, a proto jsou nejvhodnější možností pro přední zuby. Oproti kovovým korunkám však nejsou tak pevné, a proto se nedoporučují na stoličky, které musí nést silnou zátěž.

Takové korunky jsou vyrobeny z pevného kovu, na který je pod vysokou teplotou nanesena porcelánová vrstva. Tento typ korunek je dostatečně pevný na to, aby snesl mechanické zatížení. Zároveň však působí vizuálně nenápadně. Tyto korunky však přebírají do určité míry slabosti obou předchozích typů - porcelánová vrstva se může narušit nebo způsobit poškození zubů, kovová část může na druhé straně prosvítat zpod porcelánové vrstvy, či jinak vizuálně porušit korunku.

Zubní korunka na počkání? Jde to!

Tak jako neexistují dva stejné otisky prstů, neexistují ani dva stejné zuby. Každá korunka je originál. Je vyrobena na míru s využitím inovativních materiálů. Moderní technologie využívané v medicínské a stomatologické praxi nám umožňují dosáhnout kvalitního výkonu za desetinu času. Díky systému Cerec® má hodinová návštěva zubaře hodnotu běžných 10 pracovních dnů. Na výsledek nemusíte čekat, není třeba provádět otisky zubů, které bývají pro mnoho pacientů nepříjemným zážitkem. S technologií Cerec® neexistují provizorní řešení. Rychle vám vytvoříme výsledek, který je přesný a vysoce estetický.

Co je to korunka Cerec®?

Cerec® je inovativní technologie, díky které dokážeme vyrobit korunku na počkání. Oproti konvenčním metodám poskytuje systém Cerec® hned několik výhod. Korunku dostanete hned během první návštěvy, namísto obvyklých tří nebo čtyř návštěv. Není třeba provádět otisky, od výsledku vás může dělit pouze jedna injekce. Nedostanete žádné krátkodobé řešení, ale hned přímo hotový výsledek.

To, které z námi nabízených řešení je pro vás to nejvhodnější, vám podle vašeho aktuálního stavu doporučí lékař na konzultaci. Svěřte se do rukou odborníka se zárukou kvality.​​​​​​​ Objednejte se ještě​​​​​​​ dnes.

Na co se nejčastěji ptáte?

Životnost korunky závisí na mnoha faktorech. Ať už jde o materiál, ze kterého je korunka vyrobena, ústní hygiena, nebo dokonce absolvování pravidelných preventivních prohlídek. Trvanlivost korunky je obecně několik let. Vhodná péče prodlužuje její životnost.

Kvalitní hotovou korunku můžete mít nasazenou do dvou hodin. Samotný postup je však komplexní, složený z několika menších úkonů. Lékař nejprve připraví zub na zákrok - odstraní starou plombu, zarovná hrany a vyčistí okolní prostředí. Potřebnou část chrupu nasnímá mini-kamerou, která přenese informace do počítače. Vytvoří tak digitální 3D návrh úpravy zubů, který se pak vytvaruje ze speciálního keramického bločku počítačem řízenou frézou. Barva korunky je určena tak, aby přesně seděla na váš zub. Po tomto úkonu se korunka upraví i glazurou a nasadí se na připravené místo v ústech. Při použití této techniky zcela odpadá nepříjemný zážitek z otisků zubů a několikatýdenní čekání na definitivní náhrady. Pacient tak po jedné návštěvě odchází s trvalým, nikoliv provizorním řešením. Jde tedy o velmi rychlé, a přitom vysoce kvalitní řešení.

Od chvíle, kdy si pacient s poškozeným zubem sedne do křesla, po odchod z ordinace uplynou přibližně dvě hodiny. Za tento čas u nás v Schill Dental Clinic pacienta vyšetříme, uděláme RTG snímek, připravíme zub na zákrok, nasnímáme chrup, vyfrézujeme náhradu, nasadíme ji a finálně upravíme. Ušetříme vám tak pár týdnů času, který byste museli věnovat návštěvě stomatologa, který nepracuje se systémem CEREC®.


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.