Vliv kouření na zuby v ČT

Kouření v jakémkoli věku má celkový vliv na zdraví našeho těla, dutinu ústní nevyjímaje. Každý člověk by o své zuby měl pečovat a u kuřáků to platí dvojnásob. Pokud navíc začnou děti už v pubertě experimentovat s cigaretou, může dojít k trvalému, nejen estetickému, poškození zubní skloviny. Proč je tomu tak? Jaké změny v dutině ústní kouření způsobuje? A kam až nedostatečná ústní hygiena a kouření mohou v konečném důsledku zajít? To byly hlavní otázky na paní doktorku MDDr. Hanu Velebilovou v pořadu Sama doma.
Ústa jsou pro cigaretový kouř vstupní branou do organismu.  Kouř oslabuje účinnost slin a vysouší dutinu ústní, uvnitř úst vzniká suché prostředí, které ničí cévy i dáseň. Dáseň je na pohled bílá, špatně reaguje, hůř se hojí, nekrvácí, i když by měla, a tlumí se všechny příznaky, které by člověka měly varovat, že něco není v pořádku. Lidé, kteří kouří, obvykle nemají vyšší kazivost zubů, ale zvyšuje se u nich riziko zánětu dásní a kosti, které se může rozvinout v parodontitidu. U kuřáků bývá postup onemocnění rychlejší, právě kvůli špatné hojivosti dutiny ústní, a možnosti ošetření bývají omezenější. V dnešní době navíc stoupá počet dospívajících dětí, které zkouší kouřit. Pokud mají ještě nevyzrálou zubní sklovinu, následky těchto experimentů si mohou nést i celý život. Podívejte se na pořad Sama doma, ve kterém se podrobněji dozvíte, co se děje v ústech kuřáka a jak pečovat o zuby v pubertě.

MDDr. Velebilová - Péče o zuby v pubertě a vliv kouření na zuby - Schill Dental Clinic Praha


Objednejte
se teď

OBJEDNÁVKA

Vaše zdraví je na prvním místě, ošetřujeme dle posledních hygienických standardů.

Vycházíme vstříc s termíny

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic s.r.o., Schill Dental Clinic Praha s.r.o., Schill Dental Clinic Žilina s.r.o. a Schill Dental Clinic Košice s.r.o. budou zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto bychom Vás rádi upozornili na Poučení dotčené osoby, ve kterém se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.