MENU

Vliv kouření na zuby v ČT

Kouření v jakémkoli věku má celkový vliv na zdraví našeho těla, dutinu ústní nevyjímaje. Každý člověk by o své zuby měl pečovat a u kuřáků to platí dvojnásob. Pokud navíc začnou děti už v pubertě experimentovat s cigaretou, může dojít k trvalému, nejen estetickému, poškození zubní skloviny. Proč je tomu tak? Jaké změny v dutině ústní kouření způsobuje? A kam až nedostatečná ústní hygiena a kouření mohou v konečném důsledku zajít? To byly hlavní otázky na paní doktorku MDDr. Hanu Velebilovou v pořadu Sama doma.
Ústa jsou pro cigaretový kouř vstupní branou do organismu.  Kouř oslabuje účinnost slin a vysouší dutinu ústní, uvnitř úst vzniká suché prostředí, které ničí cévy i dáseň. Dáseň je na pohled bílá, špatně reaguje, hůř se hojí, nekrvácí, i když by měla, a tlumí se všechny příznaky, které by člověka měly varovat, že něco není v pořádku. Lidé, kteří kouří, obvykle nemají vyšší kazivost zubů, ale zvyšuje se u nich riziko zánětu dásní a kosti, které se může rozvinout v parodontitidu. U kuřáků bývá postup onemocnění rychlejší, právě kvůli špatné hojivosti dutiny ústní, a možnosti ošetření bývají omezenější. V dnešní době navíc stoupá počet dospívajících dětí, které zkouší kouřit. Pokud mají ještě nevyzrálou zubní sklovinu, následky těchto experimentů si mohou nést i celý život. Podívejte se na pořad Sama doma, ve kterém se podrobněji dozvíte, co se děje v ústech kuřáka a jak pečovat o zuby v pubertě.

MDDr. Velebilová - Péče o zuby v pubertě a vliv kouření na zuby - Schill Dental Clinic Praha

Rychlá objednávka

Přijímáme nové pacienty!

Zasláním vyplněného formuláře berete na vědomí, že společnost Schill Dental Clinic Praha s.r.o. bude zpracovávat Vaše osobní údaje výhradně za účelem vyřízení Vaší objednávky.

Zároveň naše společnost přistupuje k ochraně Vašich osobních údajů seriózně, a proto směrujeme Vaši pozornost na Poučení dotčené osoby, kde se dozvíte kompletní informace o Vašich právech a způsobu zpracování Vašich osobních údajů.