Blog

Odhalené zubní krčky se dají nejen léčit, ale i esteticky upravit

Odhalené zubní krčky – hodně o nich čteme a slýcháme. Jak je však léčit a esteticky upravit tak, aby neovlivňovaly kvalitu našeho života? V článku vám prozradíme, jakým způsobem si dokážeme poradit s odhalenými zubními krčky a dalšími problémy, které způsobuje parodontitida.

JAK ZDRAVÍ ÚSTNÍ DUTINY OVLIVŇUJE TO CELKOVÉ

CO SE DĚJE V NAŠEM TĚLE, KDYŽ ZDRAVÍ ÚSTNÍ DUTINY ZANEDBÁVÁME?

V našem těle všechno souvisí se vším. Jednotlivé orgány jsou propojené víc, než si myslíme. Zdraví naší ústní dutiny je úzce propojené s naším celkovým zdravím. V ústech máme přes 700 druhů bakteriálních rodů, ale i virů a plísní. Spolu vytvářejí pestrý mikrobiální ekosystém. Většina bakterií s námi žije v symbióze, ovšem při přemnožení jistých typů hrozí, že se prostřednictvím krevního oběhu dostanou do celého těla. Mohou způsobit onemocnění jiných orgánů, zhoršit jak stav již existujícího chronického onemocnění, tak i průběh operací, hojení, či negativním způsobem ovlivnit těhotenství a porodní hmotnost miminka.

DOBRÉ ZUBY VE ZRALÉM VĚKU

Dobré zuby je důležité mít v každém věku pro jejich vliv na celkové zdraví. Pomůžeme vám nejen praktickou realizací, ale i edukací a vysvětlením správné péče.

Maximální hygiena a bezpečí i během pandemie

Ani dnes není důvod, abyste odkládali termín u zubaře. Vaše zdraví je u nás na prvním místě. I v době přísných opatření vám umíme pomoci rychle, kvalitně a v bezpečném prostředí.

Relaxujte u zubaře

Relaxujte u zubaře

Krásný úsměv dělá krásné tváře. My děláme krásné úsměvy.

Vůně kávy. Moderní vybavení. Hudba podle vašeho vkusu.

I tak může vypadat návštěva zubaře.

Zažijte to v Schill Dental Clinic. Máte nás za rohem.

Z pěkných zubů jsou dokonalé

Mária Zelinová - zuby, pred a po

PŘEDNÍ ZUBY SE SPRÁVNÝMI PROPORCEMI

Bez broušení a injekcí vám dokážeme vytvořit nový úsměv za pár dní. Model nových zubů si u nás navíc můžete vyzkoušet "nanečisto".

Víte o tom, že krásný úsměv zlepšuje kvalitu života? Sebevědomí se vám zvýší doslova okamžitě a vy se začnete častěji usmívat. Usměvaví a sebevědomí lidé jsou na základě studií považováni za atraktivnější a mladší. Když máte úsměv, který je krásný, motivuje vás to k perfektní péči o něj. A zdravý chrup vede k celkovému zdraví.

I vy byste chtěli vylepšit svůj úsměv, ale bojíte se změny? Nejste jediní. Strachem ze změn trpí většina lidí a často tak přicházejí o možnost zlepšit svůj život. Co kdybyste si však nový úsměv mohli vyzkoušet? A co kdybyste při tvorbě nového úsměvu nemuseli mít ani anestezii a nemuseli podstupovat broušení zubů? Že je něco takového nonsens? Ani ne. U nás jsou běžné i takové zázraky.

Zubní rentgen – přítel či nepřítel?

Je zubní rentgen nebezpečný?

Všichni lidé na světě jsme vystaveni radiačnímu záření. Nedá se mu vyhnout. Jednak jsme vystaveni přírodnímu záření – kosmickému, zemskému, a potom umělému, které pochází například z TV a PC obrazovek, nebo z lékařských vyšetření.

Jak rozpoznat kaz od zánětu zubu

Zubní kaz či zánět zubu?

Přesto, že se jedná o dvě diagnózy, velmi úzce spolu souvisí. Koneckonců jako vždy v lidském těle – všechny diagnózy spolu souvisí a ovlivňují jedna druhou. Ještě lepší by bylo říct, že všechny orgány spolu souvisí, a pokud se jeden poškodí, nutně to ovlivní celý organismus. Diagnóza je jen pojmenování toho, co se poškodilo, a nesmí nás limitovat v pohledu na celého člověka.

ZUBNÍ KAZ

Zánět zubu a jeho příznaky

Zánět zubu umí nepříjemně potrápit

Zatímco o zubním kazu dlouho nemusíme vědět, když se zanítí zub, víme o tom určitě. Charakteristická je silná, pulzující nebo bodavá bolest, na kterou analgetika zabírají jen málo. Bolest může vystřelovat do oka, čela, ucha, krku či ramene. V závislosti od stavu zánětu může bolest vyvolat tepelný podnět, při pokročilém zánětu už zub bolí stále, bez podnětu.

Zánět zubu nejčastěji způsobuje hluboký zubní kaz

Zubní pohotovost

Po - Pá od 8:00 do 19:00 jsme tu pro vás a vaše akutní zákroky

V soukromém dentálním centru Schill Dental Clinic vás ošetříme bez čekání a v případě akutních problémů nebudete muset lítat v noci po pohotovostech. Nejen přijímáme nové pacienty, ale rádi uvítáme každého, komu budeme moci ulevit od bolesti. Zubní pohotovost pro vás máme každý všední den od 8:00 do 19:00, včetně letních prázdnin. 

Náš tým se o vás profesionálně postará, zákroky pacientům vysvětlujeme, prostředí je příjemné a voňavé. Sestry usměvavé a příjemné:)

Jak má vypadat správný zubní kartáček?

Čím zajímavější, tím lepší? Naopak! Pro zubní kartáček platí, že čím jednodušeji vypadá, tím lépe.

V obchodech a drogériích vídáme každý den velké množství různých zubních kartáčku. Mají různě vysoké štětiny, gumové „vychytávky“ a podobně. To, co by mělo zaujmout naše oko je pravý opak, a to zubní kartáček s nejobyčejnějším vzhledem.

Hlavička zubního kartáčku by měla být malá s rovně střiženými štětinami. Je velmi důležité, aby čistilo co nejvíce štětin, v nejlepším případě všechny. Každý z nás má různě široká nebo úzká ústa, proto bychom při výběru měli hledět na velikost hlavičky. Existuje několik druhů, jsou užší i širší, ale stále se všechny řadí do skupiny menších hlaviček. Zde je pár ukázek.

Další otázkou je, zda si vybrat tvrdý nebo měkký kartáček. Odpověď zní měkký! Plak, který se nachází v dutině ústní je tak měkký, že je možné ho setřít i kapesníčkem, proto k jeho odstranění není třeba tvrdých štětin a ani velký tlak. Pokud na zubech cítíte povlak, který ani po urputném čištění nelze odstranit, jedná se nejspíše o zubní kámen, který už člověk není schopný doma odstranit a je nutné navštívit dentální hygienu.

Implantace včera a dnes

Implantace včera a dnes

Nápad implantovat náhradní zuby vůbec není výstřelkem této doby. Zmínky o prvních zubních implantátech se datují od roku 600 př. n. l. v civilizaci Mayů, kdy se pro tento účel používaly úlomky mušlí. V průběhu dějin byly zaznamenány další různé materiály použité jako zubní implantáty, například slonovina, kámen, ale i dřevo. Kolem roku 1700 přišel na scénu Dr. John Hunter, který spolupracoval s vykrádači hrobů a implantoval svým pacientům zuby nebožtíků. Sice se to nedá považovat za dobrou lékařskou praxi, ale právě Dr. Hunter byl autorem detailních popisů anatomických struktur horní a dolní čelisti

Objednat se k zubaři můžete i v této náročné situaci

v ambulancii so štítmi

Učinili jsme opatření, které chrání nejen vás ale i nás. Naši práci milujeme a chceme vám pomáhat. Za každých okolností ji děláme tak, jak nejlépe umíme, a jinak tomu nebude ani nyní. Aby byla zabezpečena nejvyšší možná míra ochrany vašeho i našeho zdraví, vypracoval tým odborníků plán přísných bezpečnostních opatření, který je nutno dodržovat. 

Stále platí, že je vždy nutno předem ZATELEFONOVAT. Položíme vám otázky, díky nimž bude možné zabezpečit vaši nejvyšší ochranu a objednat vás na termín, který se vám hodí nejlíp.

Jak utišit bolest zubu během karantény

Bolest zubu

Bolí Vás právě teď zub? Nebojte se nám zavolat, poradíme Vám během otevíracích hodin určených pro urgentní případy, v pracovních dnech od 10:00 do 15:00.

Jednoduchými otázkami zjistíme, zda bude nutná návštěva ambulance, nebo Vám poradíme, jak si bolest zmírnit doma.

CHLAZENÍ – ANO NEBO NE?

Obecně na bolest zubu chlazení pomáhá. V některých případech však může chlad situaci zhoršit. Stává se tak v případě velmi hlubokého kazu, kdy už zubní kaz velmi dráždí dřeň a ta začíná reagovat, tehdy může bolest utišit spíše teplo. Když už je dřeň zcela zanícená a začíná se tvořit hnis, teplo bolest zhoršuje a zub je potřeba chladit. Vyzkoušejte sami, zda Vám úlevu přinese chlad nebo teplo, a podle toho se zařiďte; zub Vám nejlépe poradí, co pomůže.

O zubním plaku trochu jinak

zubný povlak

V předchozím článku jsme si „posvítili na zoubek“ krvácení dásní. Pokud jste ho nečetli, nezoufejte, můžete tak učinit zde.

Dnes pokračujeme v objasňování příčin problémů se zuby, dásněmi a celkově se zdravím v ústní dutině.

Mimochodem víte, že drtivá většina zubařů se začala o své zuby správně starat až po nástupu na lékařskou fakultu? Protože teprve až tam se dozvěděli, PROČ je to opravdu důležité. My vám to chceme objasnit už teď.

Čemu nás učí nový virus? Mnohému …

krvácení dásní

Situace je dnes v mnoha zemích vážná. Avšak každá mince má dvě strany a mohlo by se zdát, že nám virus SARS-Co-V-2 nastavuje jakési zrcadlo. Svět se zpomalil, utichl, auta nejezdí, letadla nelétají, ulice jsou prázdné. V Itálii si lidé na balkónech zpívají, Španělé společně tleskají zdravotníkům. Lidé jsou izolovaní, ale svět se spojuje. Země odpočívá. Rodiny tráví čas spolu. A všichni se dnes bojíme o jediné. O zdraví. Naše, našich blízkých, našich přátel.

A jelikož teď máme trochu času, pojďme si posvítit na zdraví, které často, důsledkem nedostatku času, zanedbáváme. A které nás právě v době karantény může nemálo potrápit. O čem mluvíme? O zdraví v ústní dutině. Máme pro Vás seriál opravdu zajímavých informací, které když se dozvíte, už nic nebude takové jako předtím. Postupně Vám budeme představovat různá témata a tipy, nechte se překvapit! Dnes, na začátek, to bude „krvák“.

Buďme zodpovědní, spolu to zvládneme

Buďme zodpovední

Dnes je V České republice a na celém světě bezprecedentní situace. V Schill Dental Clinic si uvědomujeme nutnost postavit se k této situaci čelem a zavést opatření, kterými zabráníme šíření nového koronaviru. Spolu to dokážeme. 

Od dnešního dne až do odvolání je pozastaven výkon všech plánovaných ošetření. Stomatologická péče bude omezená pouze na akutní, bolestivá a neodkladná ošetření.

 

Rady pro první pomoc při bolesti zubu: chladit (jsou však situace, kdy vám chlad bolest zhorší, respektujte to a tehdy nechlaďte), spát ve zvýšené poloze. Nejlepší je však vždy zavolat.

 

Jak vypadají zdravé dásně?

Zdravé dásně jsou základem ke zdraví celé ústní dutiny. Dásně splňují úlohu závěsného aparátu zubů, poškození dásní tedy může v pokročilých stádiích vést až k vypadnutí zubů. Zdraví dásní se odrazí na zdraví zubů, a v případě onemocnění zubu se tento problém může projevit jako zánět dásní.

Dentální hygiena a její pozitivní účinky na naše zdraví

Dentální hygiena je soubor úkonů, které jsou prováděny zubním hygienikem nebo zubařem za účelem zpevnění zubní skloviny, ve snaze předejít tvorbě zubního kazu a parodontitidy. Mezi pozitivní účinky dentální hygieny můžeme řadit i estetické a neinvazivní zesvětlení zubů, či odstranění zápachu z úst (halitóza). Profesionální dentální hygiena by dnes už měla jednoznačně patřit k pravidelné periodické péči o vaše zuby.

Kdy je po extrakci zubu nevyhnutelná egalizace

Extrakce zubu bývá obvykle konečným řešením, ne vždy je však opravdu posledním zákrokem. V určitých případech je nutné, aby po extrakci následovala tzv. egalizace kosti. Co si pod tímto pojmem představit a ve kterých případech se bez ní pacient neobejde? To jsou otázky, na které v závěru tohoto článku budete s určitostí znát odpovědi.

Mezizubní kartáčky: součást pravidelné dentální hygieny

Mezizubní kartáčky jsou pomůcky určené pro čištění mezizubních prostor. Na trhu lze nalézt několik možných provedení mezizubních kartáčků – některé jsou vhodné na implantáty, jiné na zubní náhrady či dětské zoubky. Použití mezizubních kartáčků mnozí uživatelé nahrazují zubními nitěmi, které však nemusí vždy zajistit dostatečné čištění prostor mezi zuby.

Profylaxe: odpovědný přístup k zubům

Když přijde řada na zuby, nikdo z nás není zcela bez viny. Vidina zubařského křesla a množství bzučících nástrojů nebývá příjemná a návštěvu stomatologa odkládáme až na poslední možnou chvíli. Do ambulance přicházíme až když se projeví nějaký problém, v mnoha případech příliš pozdě.

Poškozený zub v rukou šikovného odborníka není žádná tragédie. Dokáže ho opravit, v horším případě nahradit implantátem a chrup vypadá opět jako nový. Vlastním zubům se však nic nevyrovná, a proto je vhodné zasáhnout dříve a problém řešit ještě předtím, než vůbec vznikne.

Zubní fazety a vše, co o nich potřebujete vědět – od typů až po průběh zákroku

Nepravidelný tvar zubu, jeho poškození po úrazu či odštěpení – to vše jsou problémy, které trápí mnoha lidí. I z nedokonalého chrupu však šikovný stomatolog dokáže vykouzlit krásný úsměv. Jedním z řešení jsou například zubní fazety, které se momentálně těší velké oblibě. Toto praktické a moderní prostředek vám dokáže v krátkém čase vyčarovat dokonalý úsměv, a jeho nespornou výhodou je i to, je pocitově i funkčně k nerozeznání od vašich vlastních zubů. Zubní fazety na poškozené nebo jinak esteticky nevyhovující zuby proto mohou být skvělým řešením i pro vás.

Zubní fazety a jejich cena, typy, vhodnost či průběh samotného zákroku – to jsou náležitosti, které zajímají každého, kdo přemýšlí nad řešením v podobě fazet. Pojďme si proto tyto otázky společně zodpovědět.


Objednejte
se teď