Blog

Objednat se k zubaři můžete i v této náročné situaci

v ambulancii so štítmi

Učinili jsme opatření, které chrání nejen vás ale i nás. Naši práci milujeme a chceme vám pomáhat. Za každých okolností ji děláme tak, jak nejlépe umíme, a jinak tomu nebude ani nyní. Aby byla zabezpečena nejvyšší možná míra ochrany vašeho i našeho zdraví, vypracoval tým odborníků plán přísných bezpečnostních opatření, který je nutno dodržovat. 

Jak utišit bolest zubu během karantény

Bolest zubu

Bolí Vás právě teď zub? Nebojte se nám zavolat, poradíme Vám během otevíracích hodin určených pro urgentní případy, v pracovních dnech od 10:00 do 15:00.

Jednoduchými otázkami zjistíme, zda bude nutná návštěva ambulance, nebo Vám poradíme, jak si bolest zmírnit doma.

O zubním plaku trochu jinak

zubný povlak

V předchozím článku jsme si „posvítili na zoubek“ krvácení dásní. Pokud jste ho nečetli, nezoufejte, můžete tak učinit zde.

Dnes pokračujeme v objasňování příčin problémů se zuby, dásněmi a celkově se zdravím v ústní dutině.

Mimochodem víte, že drtivá většina zubařů se začala o své zuby správně starat až po nástupu na lékařskou fakultu? Protože teprve až tam se dozvěděli, PROČ je to opravdu důležité. My vám to chceme objasnit už teď.

Čemu nás učí nový virus? Mnohému …

krvácení dásní

Situace je dnes v mnoha zemích vážná. Avšak každá mince má dvě strany a mohlo by se zdát, že nám virus SARS-Co-V-2 nastavuje jakési zrcadlo. Svět se zpomalil, utichl, auta nejezdí, letadla nelétají, ulice jsou prázdné. V Itálii si lidé na balkónech zpívají, Španělé společně tleskají zdravotníkům. Lidé jsou izolovaní, ale svět se spojuje. Země odpočívá. Rodiny tráví čas spolu. A všichni se dnes bojíme o jediné. O zdraví. Naše, našich blízkých, našich přátel.

Buďme zodpovědní, spolu to zvládneme

Buďme zodpovední

Dnes je na Slovensku a na celém světě bezprecedentní situace. V Schill Dental Clinic si uvědomujeme nutnost postavit se k této situaci čelem a zavést opatření, kterými zabráníme šíření nového koronaviru. Spolu to dokážeme. 

Od dnešního dne až do odvolání je pozastaven výkon všech plánovaných ošetření. Stomatologická péče bude omezená pouze na akutní, bolestivá a neodkladná ošetření.

 

Jak vypadají zdravé dásně?

Zdravé dásně jsou základem ke zdraví celé ústní dutiny. Dásně splňují úlohu závěsného aparátu zubů, poškození dásní tedy může v pokročilých stádiích vést až k vypadnutí zubů. Zdraví dásní se odrazí na zdraví zubů, a v případě onemocnění zubu se tento problém může projevit jako zánět dásní.

Dentální hygiena a její pozitivní účinky na naše zdraví

Dentální hygiena je soubor úkonů, které jsou prováděny zubním hygienikem nebo zubařem za účelem zpevnění zubní skloviny, ve snaze předejít tvorbě zubního kazu a parodontitidy. Mezi pozitivní účinky dentální hygieny můžeme řadit i estetické a neinvazivní zesvětlení zubů, či odstranění zápachu z úst (halitóza). Profesionální dentální hygiena by dnes už měla jednoznačně patřit k pravidelné periodické péči o vaše zuby.

Kdy je po extrakci zubu nevyhnutelná egalizace

Extrakce zubu bývá obvykle konečným řešením, ne vždy je však opravdu posledním zákrokem. V určitých případech je nutné, aby po extrakci následovala tzv. egalizace kosti. Co si pod tímto pojmem představit a ve kterých případech se bez ní pacient neobejde? To jsou otázky, na které v závěru tohoto článku budete s určitostí znát odpovědi.

Mezizubní kartáčky: součást pravidelné dentální hygieny

Mezizubní kartáčky jsou pomůcky určené pro čištění mezizubních prostor. Na trhu lze nalézt několik možných provedení mezizubních kartáčků – některé jsou vhodné na implantáty, jiné na zubní náhrady či dětské zoubky. Použití mezizubních kartáčků mnozí uživatelé nahrazují zubními nitěmi, které však nemusí vždy zajistit dostatečné čištění prostor mezi zuby.

Profylaxe: odpovědný přístup k zubům

Když přijde řada na zuby, nikdo z nás není zcela bez viny. Vidina zubařského křesla a množství bzučících nástrojů nebývá příjemná a návštěvu stomatologa odkládáme až na poslední možnou chvíli. Do ambulance přicházíme až když se projeví nějaký problém, v mnoha případech příliš pozdě.

Poškozený zub v rukou šikovného odborníka není žádná tragédie. Dokáže ho opravit, v horším případě nahradit implantátem a chrup vypadá opět jako nový. Vlastním zubům se však nic nevyrovná, a proto je vhodné zasáhnout dříve a problém řešit ještě předtím, než vůbec vznikne.

Zubní fazety a vše, co o nich potřebujete vědět – od typů až po průběh zákroku

Nepravidelný tvar zubu, jeho poškození po úrazu či odštěpení – to vše jsou problémy, které trápí mnoha lidí. I z nedokonalého chrupu však šikovný stomatolog dokáže vykouzlit krásný úsměv. Jedním z řešení jsou například zubní fazety, které se momentálně těší velké oblibě. Toto praktické a moderní prostředek vám dokáže v krátkém čase vyčarovat dokonalý úsměv, a jeho nespornou výhodou je i to, je pocitově i funkčně k nerozeznání od vašich vlastních zubů. Zubní fazety na poškozené nebo jinak esteticky nevyhovující zuby proto mohou být skvělým řešením i pro vás.

Zubní korunky a vše, co byste měli vědět

Péče o zuby je velkou investicí do budoucnosti. Pokud ji zanedbáme, umí se nám nepěkně vymstít. Někdy to však nedokážeme ovlivnit, i když se o své zuby staráme dobře. Nikdy ale není úplně pozdě na nápravu – kde selžou plomby, tam nastupují zubní korunky. Jejich výroba je náročný proces, na kterém si odborníci dávají záležet.

Co se skrývá za termínem epulis?

Když se řekne slovo epulis, běžný pacient pravděpodobně neví, co si pod tímto termínem představit. Přece jen, není to výraz, se kterým by se člověk setkával na denní bázi. To však neznamená, že se nesetkává s onemocněním, které se pod tímto pojmem skrývá. Co to tedy vlastně je? Jak poznat, že si takovou záležitost chovám v ústech? A hlavně, jak se epulis léčí?

Co je to analgosedace a kdy se využívá

Představa zubařského křesla často představuje strašáka pro velké i malé. Jak se pak dokopat k prohlídce u stomatologa? Žijeme v jednadvacátém století a dnes už vůbec nemusí být bolavý zub či jeho ošetření traumatickým zážitkem. Existují prostředky, díky kterým bude návštěva lékaře hračka, a jedním z nich je právě analgosedace.

Píštěl na dásni a její léčba

Píštěl, je velmi časté onemocnění v ústní dutině. Paradoxně i přesto, jak frekventovaně se s ním pacienti setkávají, není obecně známo, nakolik je nebezpečné. Je to přece jen drobný výrůstek na dásni, který za určitých okolností možná ani nebolí. Žádné drama, říkají si mnozí. Pokud jste i vy dosud k těmto "bulkám" na dásních přistupovali takto, tento článek pro vás bude velmi přínosný.

Hojení dásně po extrakci zubu

Každý stomatolog v Schill Dental Clinic dělá vše, co je v jeho silách, aby zub zachránil. Extrakce zubu, jinak řečeno jeho vytržení, je až posledním možným východiskem a tento zákrok se většinou podstupuje až v případě, kdy je zdraví zubu nadobro ztraceno. Otázkou však stále zůstává, jak po extrakci postupovat dál.

Jaké označení zubů používají zubaři

Člověk se neustále učí a vzdělává snad ve všech aspektech svého života. Opomenuto by proto rozhodně nemělo být ani jeho vlastní tělo, včetně ústní dutiny. Například takové zuby. Už jste si někdy lámali hlavu nad tím, jak se zuby označují, a které z těchto označení používají zubní lékaři?

Jak rostou zuby a kdy je jejich růst rizikový?

Zuby nás provázejí celým životem. Kromě toho, že jsou nástrojem na prvotní mechanické zpracování přijaté potravy, esteticky dotvářejí náš úsměv a tím ovlivňují i naše sebevědomí. Na to, aby mohli plnit tyto funkce, však musí nejprve správně narůst. Kdy se tak děje, jak dlouho to trvá a v jakých případech je jejich růst rizikový? Odpovědi na tyto otázky si prozradíme v tomto článku.

Rentgen zubů může odhalit skryté problémy

Rentgen nebo zkráceně RTG vyšetření by mělo být součástí každé preventivní prohlídky u stomatologa. Ne všechny problémy ústní dutiny a chrupu lze totiž zpozorovat pouhým okem, a to i přesto, že ono „pouhé oko“ patří v tomto případě specialistovi v oboru. Rentgen je proto skvělým pomocníkem, který pomůže odhalit skryté nedostatky různého charakteru.

Je sonický zubní kartáček lepší než ten obyčejný?

Technologický pokrok neobešel ani trh s dentálními pomůckami. Díky tomu při čištění zubů už nemusíme sahat jen po klasickém manuálním zubním kartáčku, ale výběr se rozšiřuje i o elektrické, rotační či sonické kartáčky.

Zubní můstek – cena, postup, životnost

Zubní můstek může esteticky i funkčně pomoci v případech, kdy jsou vaše zuby poškozené do takové míry, že jejich léčba či ošetření není možná a extrakce (trhání) zubů je nutnost.

Zubní kámen a jak ho odstranit

Zubní kámen patří k problémům ústní dutiny, který pacienti v mnoha případech ignorují. Důvod je prostý – zubní kámen sám o sobě nebolí. A protože nezpůsobuje žádnou bolest a pacientovi nijak nebrání v běžném fungování, nevidí v návštěvě stomatologické ordinace žádný smysl. Proč je takové uvažování nesprávné a jaká zdravotní rizika zubní kámen představuje, si podrobně rozebereme na následujících řádcích.

Zánět zubu – projevy a příčiny

Zánět zubu je laickým označením zánětu zubní dřeně. Problémy spojené se zánětem zubní dřeně řeší ošetření kořenových kanálků – endodoncie. Bolest v důsledku tzv. zaníceného zubu se může objevit, ale i nemusí. Proto je vhodné nezanedbávat pravidelné preventivní prohlídky u zubního lékaře i přesto, že žádnou bolest nepociťujete.


Objednejte
se teď